Свято Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

Сьогодні – особливе жіноче свято – День Віри, Надії, Любові та Софії

Наші предки вірили, що якщо у День Віри, Надії, Любові добре виплакатися, то потім увесь рік нічого поганого вже не станеться. Що символізує це свято і звідки походить, що варто робити, а що – суворо заборонено, – читайте далі.

За новим церковним календарем 17 вересня відзначаємо День мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Це свято у народі вважають жіночим.

Походження свята Віри, Надії, Любові і матерії їх Софії

Вдова Софія та її троє доньок – мучениці, які жили у II столітті н.е. в Римі. Матір, оскільки була християнкою, назвала своїх доньок на честь головних християнських чеснот: Віри, Надії та Любові.

Дізнавшись про сильну віру Софії та її доньок, імператор наказав привести їх до нього, зректися своєї віри та принести жертву язичницьким богам. Однак Софія відмовилася. Розгніваний імператор звелів застосувати до дівчаток жахливі тортури.

Старшій, Вірі, на той момент було 12 років, Надії – 10, а Любові – всього 9 років. Матір їхню Софію не піддавали тілесному катуванню, однак прирекли на ще сильніші душевні муки – змусили дивитися на тортури своїх дітей.

Після тортур жінка поховала своїх дочок і два дні не відходила від їхньої могили. На третій день вона там же й померла. Згодом Софію разом із доньками зарахували до лику святих.

Що треба робити на свято Віри, Надії, Любові

Цього дня жінки мають неодмінно поплакати. Наші предки вірили, що якщо у День Віри, Надії, Любові добре виплакатися, то потім увесь рік нічого поганого вже не станеться.

Цього дня заведено іти до церкви і молитися перед іконою святих, просити у них сил для зміцнення віри, здоров’я, добробуту та кохання.

Мучениці Софії моляться про здоров’я дітей, зцілення від жіночих захворювань, благополучне зачаття дитини, а також про важкі втрати.

Це свято варто провести в колі близьких людей, гратися з дітьми, пригощати їх солодощами. Дітям цього дня приділяють особливу увагу, особливо дівчаткам.

Але головна традиція, якої потрібно дотримуватися цього дня (і завжди!) – це любити, цінувати і поважати своїх рідних і близьких, проявляти мудрість і уважність, частіше говорити їм про те, як ви їх любите, за що їм вдячні, і що ви вірите і сподіваєтеся на краще в житті.

Що заборонено робити на свято

Сьогодні жінкам не можна нічого робити по господарству і на городі. Оскільки свято має сумний привід, забороняється проводити вінчання і весілля, влаштовувати гучні бенкети. Не слід сваритися з близькими людьми.

На свято Віри, Надії, Любові не одружуються. Краще не планувати на цей день весільних застіль.

Молитва на свято Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

О, святі і достохвальні мучениці Віро, Надіє і Любове і мужніх дочок мудра мати Софіє, до вас нині звертаємося зі щирою молитвою; бо хто може заступатися за нас перед Господом, якщо не віра, надія і любов, ці три наріжні чесноти, образ яких ви на собі показали!

Вблагайте Господа, щоб Він покрив нас Своєю невимовною благодаттю в скорботах і напастях, спас і зберіг як благий і чоловіколюбець.

Його славу, як незаходиме сонце, нині бачачи, допомагайте і нам у наших смиренних молитвах, щоб простив Господь Бог наші гріхи і беззаконня і щоб помилував нас грішних і недостойних заради Його щедрот.

Моліть же за нас, святі мyчениці, Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж славу возсилаємо, з безначальним Його Отцем і Пресвятим, і благим, і жuвотворчим Духом нині, і повсякчас, і навіки-віків.

Амінь.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook