Духовність Сім'я

Сьогодні – особливе жіноче свято – День Віри, Надії, Любові та Софії

Цього дня жінки мають неодмінно поплакати. Наші предки вірили, що якщо у День Віри, Надії, Любові добре виплакатися, то потім увесь рік нічого поганого вже не станеться. Що символізує це свято і звідки походить, що варто робити, а що – суворо заборонено, – читайте далі.

Походження свята

Вдова Софія та її троє доньок – мучениці, які жили у II столітті н.е. в Римі. Матір, оскільки була християнкою, назвала своїх доньок на честь головних християнських чеснот: Віри, Надії та Любові. Дізнавшись про сильну віру Софії та її доньок, імператор наказав привести їх до нього, зректися своєї віри та принести жертву язичницьким богам. Однак Софія відмовилася. Розгніваний імператор звелів застосувати до дівчаток жахливі тортури. Старшій, Вірі, на той момент було 12 років, Надії – 10, а Любові – всього 9 років. Матір їхню Софію не піддавали тілесному катуванню, однак прирекли на ще сильніші душевні муки – змусили дивитися на тортури своїх дітей. Після тортур жінка поховала своїх дочок і два дні не відходила від їхньої могили. На третій день вона там же й померла. Згодом Софію разом із доньками зарахували до лику святих.

Що треба робити цього дня

Цього дня прийнято іти до церкви і молитися перед іконою святих, просити у них сил для зміцнення віри, здоров’я, добробуту та кохання.

Мучениці Софії моляться про здоров’я для дітей, зцілення від жіночих захворювань, благополучне зачаття дитини, а також про важкі втрати.

Це свято варто провести в колі близьких людей, гратися з дітьми, пригощати їх солодощами. Дітям цього дня приділяють особливу увагу, особливо дівчаткам.

Але головна традиція, якої потрібно дотримуватися цього дня – це любити, цінувати і поважати своїх рідних і близьких, проявляти мудрість і уважність, частіше говорити їм про те, як ви їх любите, за що їм вдячні, і що ви вірите і сподіваєтеся на краще в житті.

Що робити заборонено

Сьогодні жінкам не можна нічого робити по господарству і на городі. Оскільки свято має сумний привід, забороняється проводити вінчання і весілля, влаштовувати гучні бенкети. Не слід сваритися з близькими людьми.

Дата публікації: 30.09.2019 img Поділитися