Ознаки алергії: висип, почервоніння, свербіж, дисбактеріоз, розлади травлення та апетиту. Додаткові аналізи можуть виявити конкретний алерген, що є причиною проблем дитини. Іноді ним виявляється коров’яче молоко, а саме молочний білок, і труднощі виникають не лише під час введення годування з цільним молоком (у 11-12 місяців), а й на грудному вигодовуванні, через потрапляння коров’ячого молочного білка в молоко матері, яка його вживає.
Боротьба із проблемою полягає в обмеженні та усуненні деяких продуктів на деякий час із раціону маляти. Фахівці з дитячого харчування запевняють, що це не завдасть значної шкоди маленькому організмові, адже відмова від 2-3 продуктів майже не впливає на повноцінність усього раціону.
Варіанти заміни коров’ячого молока для дітей першого року життя:
• козяче молоко;
• соєве молоко;
• молочні суміші з гідролізатом;
• кисломолочні продукти – кефір, ряжанка, йогурт тощо.
Зазвичай діти, що погано переносять коров’ячий білок, можуть вживати трохи кисломолочних продуктів майже щодня, без появи симптомів алергії та без розладу травлення. Це пов’язано з тим, що закваска цих продуктів частково перетворює білок на більш прийнятний для дитячого кишечника та ферментної системи, тому імунітет не розпізнає його як загрозу.
Щодо соєвих продуктів, слід бути обережними, адже є випадки перехресної алергії через подібність білків цих двох продуктів. Тобто, коли в дитини алергія на коров’ячий білок, то висока ймовірність, що також наявна алергія на соєвий білок.
Коли наближається 35 тиждень вагітності, плід вже досить розвинений і великий, жінка може відчувати підвищену потребу в їжі, особливо в углеводах – випічці, макаронах, овочах. Якщо нехтувати порадами терапевтів і без міри захоплюватися солодким та хлібом, то існує ризик подальшої харчової алергії в новонародженої дитини. Доказів прямого зв’язку харчування вагітної та народження алергіка нема, але зауважено, що пристрасть вагітних та матерів, що годують груддю, до солодкого та виробів із борошна підвищує алергічну відповідь у дитини.
Щоб немовля зазнало меншого впливу алергії на здоров’я, слід ще за вагітності дотримуватися гіпоалергенної дієти, усунути з раціону цитруси та екзотичні фрукти, сири з пліснявою, рибну ікру тощо. Отримуючи з кров’ю матері речовини з цих продуктів, печінка плода може накопичувати імуноглобулін, що з народженням вивільняться в кров і спричинить гостру харчову алергію. Тому варто утримуватися від певних продуктів, щоб уберегти майбутнього малюка від проблем.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!