Здоров'я та краса Консультація лікаря

Навіщо людям із хорошим зором відвідувати окуліста?

Навіть людям зі 100-відсотковим зором необхідно регулярно перевірятися у фахівця. Якщо ви багато читаєте або працюєте за комп’ютером – ви у групі ризику.

Людям, які носять контактні лінзи чи окуляри, спеціалісти радять проходити обстеження в офтальмолога не рідше одного разу на рік. Тим же, у кого погана спадковість чи є проблеми із зором, повна діагностика може знадобиться ще частіше.

Навіть людям зі 100-відсотковим зором необхідно регулярно перевірятися у фахівця. Проте, як свідчить статистика, більшість легковажно ставиться до свого здоров’я і записується на прийом до окуліста тільки після виникнення серйозних проблем.

НАВІТЬ ЯКЩО ПРОБЛЕМ НЕМАЄ

Навіть якщо у вас немає проблем з очима, необхідно періодично проходити перевірку. Зір значно погіршується з віком. У зону ризику потрапляють люди, які працюють за комп’ютером або багато читають.

Після 40 років часто розвивається далекозорість. У декого це порушення є з народження. Якщо у вас є спадкова схильність до розвитку катаракти або глаукоми, не варто нехтувати регулярним оглядом в клініці. Точний діагноз може поставити тільки фахівець.

Абсолютно безкоштовно в домашніх умовах ви можете перевірити зір на комп’ютері, скориставшись онлайн-ресурсами. Це зручний і швидкий спосіб діагностики, що може дати уявлення про стан зорової системи, запідозрити наявність проблем. Однак результати таких тестів неточні і не можуть стати підставою для постановки діагнозу та призначення лікування.

Ви не зможете вирішити самостійно, чи потрібні вам окуляри, або прописати собі краплі. Онлайн-перевірка зору не може замінити регулярний огляд в офтальмолога. Фахівці використовують більше інструментів і сучасні методи перевірки. Це важливо для діагностики деяких захворювань, які можуть протікати безсимптомно.

З 6 МІСЯЦІВ ДО 6 РОКІВ – ОСОБЛИВИЙ КОНТРОЛЬ

Виявити порушення зору у дітей набагато складніше, ніж визначити інші фізичні відхилення. Самі діти рідко скаржаться з цього приводу, а батькам самостійно виявити порушення розвитку зорової функції у малюка дуже складно. При цьому поганий зір безпосередньо може вплинути на успішність у школі і загальний розвиток.

Найважливіший період – з 6 місяців до 6 років. Тому профілактичний огляд офтальмолога є таким важливим у 6 місяців, 1, 3, 5 і 6 років. Це допоможе виявити короткозорість і далекозорість, амбліопію (слабкість зору) та косоокість, а при наявності відхилень – усунути їх.

Якщо щось турбує, не відкладаючи, записуйтеся на консультацію до офтальмолога. Навіть якщо ваша дитина не скаржиться на поганий зір, не варто нехтувати загальною діагностикою.

Дата публікації: 24.05.2018 img Поділитися