Здоров'я та краса Схуднення

Бодіфлекс (дихальна гімнастика) для схуднення: чому це не працює

Бодіфлекс – новомодний метод схуднення за допомогою правильного дихання (дихальної гімнастики). Як він працює і що робити, щоб позбутися зайвої ваги, – пояснює експерт.

Як бодіфлекс “допомагає” схуднути

“Ставим губки трубочкой… Втягиваем живот… Выдох до конца…” Бодіфлекс – “метод” схуднення, основним засобом якого є специфічні дихальні техніки із затримкою дихання та іншими ритуалами типу розтяжки. Гуру бодіфлексу кажуть, що завдяки затримці дихання збільшується концентрація CO2 в крові, що веде до вазодилатації (розширення судин), і до тканин доходить кисень, що і спалює жир.
Виходить, що ми жирні не тому, що здобну булочку запиваємо рафінованою олією, переглядаючи серіал “Закохане кохання”. Ми дихаємо неправильно, судини в нас звужені і кисень не доходить до мітохондрій. А жир без кисню згорати не може.
Дихання за замовчуванням – акт несвідомий і підпорядковується вегетативній нервовій системі. Ми, звісно, можемо взяти ініціативу в свої руки і дихати на свій лад (що і роблять адепти бодіфлексу), але, по замовчуванню, дихання ми не контролюємо.

Що відбувається насправді

І як же матінка Природа, створивши досконалий організм людини, не подбала про правильний акт дихання, який би розширював судини, насичуючи тканини киснем? Ну ок, ми істоти розумні, будемо дружно натщесерце правильно дихати по всіх канонах бодіфлексу, насичуючи організм киснем. А як бути іншим ссавцям, в них же теж судини, мабуть, звужені, кисневе голодування. І чому вони не жирні? Хм… Дивно… А наші стрункі предки? Бодіфлексу не знали, на зайвий жир не жалілись. Як же кисень доходив до місця спалювання?
Насправді ж, судини здорової людини пропускають до мітохондрій більше кисню, ніж ті можуть спожити. Зайвий кисень ми видихаємо.
І взагалі, для того, щоб жир спалився, він повинен спочатку розщепитись (lipolisis). Ви можете хоч через вену батьковим насосом накачати кисень, але, якщо за допомогою дефіциту калорій не відбудеться ліполіз, то згорати буде не підшкірний жир, а спожитий з їжею та інші нутрієнти. Прийдеться і далі жир заправляти в труси, в проміжках між дихальною гімнастикою.

Як же схуднути

Хочете схуднути, змушуйте себе мотиляти кістками (тренуватися) і сидіти на дієті, іншого шляху нема.
Ви схуднули на бодіфлексі? Коли півень кукурікає, сонце встає. Після – не означає внаслідок. Коли люди підписуються на чергову авантюру задля схуднення, вони свідомо чи ні вносять корективи в харчування і фізичну активність. Це і є правдива причина схуднення.
Консультує експерт зі схуднення Мандзяк Віктор
Дата публікації: 11.11.2020 img Поділитися