Підготовка до підгодівлі
На початку, на ділянці проведіть прибирання рослинних залишків, перекопайте землю між рядів малини, виріжте старі, висохлі, пошкоджені та молоді пагони. Проводити такі роботи потрібно в серпні-вересні. Ремонтантний сорт малини в цей період починає плодоносити, тому підживлення перенесіть на жовтень-листопад.
Добрива для малини
Краще, безперечно, підживлювати рослини органічним добривом таким, як деревний попіл, готовий компост, перепрілий перегній, торф, пташиний послід, перегній та сидерати.
Всі види перегною та компости додавайте в землю перед перекопуванням один раз на 3-4 роки. На один квадратний метр кладіть близько 5 кг цього добрива. Щороку можна мульчувати кущі торфом. Висококонцентрований курячий послід використовуйте особливо обережно, бо можна зашкодити малиннику. Настоюйте його у співвідношенні 1:20 та поливайте цим розчином поміж рядами рослини.
Як тільки закінчиться плодоношення малини, підживіть її деревним попелом, щоб відновити запас калію та знизити кислотність землі. Для цього просійте 100 грамів попелу та розсипте його навколо кущів рослини.
Посадіть у міжряддях сидеральні культури, а після перекопайте разом з землею. Вони на протязі зими перегниють, чим суттєво підвищать родючість ґрунту. З сидератів вибирайте конюшину, віку та гірчицю.
Бажано кожного року чергувати мінеральні добрива з органікою — це збалансує потрібну кількість живильних елементів.
Мінеральне добриво
Восени підживіть малину препаратами, до складу яких входить фосфор та калій. Це може бути сульфат калію чи суперфосфат.
На початку розпуште ґрунт біля малинового куща та внесіть 55 грамів гранульованого суперфосфату та 40 грамів сульфату калію, який підвищує холодостійкість рослин. Внесіть по 25-30 грамів калімагнезії на кущ, яким замініть фосфорне добриво. Молоді кущики обробляйте у два рази меншою дозою або викопайте неглибокий рів між рядами та внесіть туди мінеральне добриво.
Підгодівля під час осінньої посадки малини
Найкраще висаджувати малину в осінній період. Додайте в землю відразу мінеральне та органічне добриво. В розрахунку на 1 кв. м. ділянки 10 кг перепрілого перегною чи готового компосту та по 20 грамів кальцію з фосфором. Все розтрусіть по ділянці, наверх ще заправте органікою та переоріть чи перекопайте землю. Потім розрівняйте її та зробіть посадкові ямки для паростків.