Здоров'я та краса Народна медицина

Чорний кмин: як ця рослина впливає на організм?

ЧУ матеріалі детально розповідається про те, чим корисний чорний кмин і які захворювання він лікує. А в яких випадках його ефективність не доведена.

Чорнушка містить макро- i мiкроелементи, вiтамiни, особливо Е i В, природнi антибiотики, жирнi кислоти, ефiрнi олiї, алкалоїд дамасценiн, сапонiни, клiтковину, кальцiй, залiзо, мiдь, фосфор, калiй, магнiй, марганець, цинк, молiбден, хром, селен, стронцiй, бор i йод.

Є багато хвороб, при яких варто вживати насiння чи олiю чорнушки. Це захворювання органiв травлення. Також сприяє нормалізації ваги.

Чорний кмин варто їсти людям з ослабленим iмунiтетом, особливо лiтнiм. Олiю чорнушки використовують i зовнiшньо.

Чорний кмин має потенційні лікувальні властивості при астмі, діабеті, високому кров’яному тиску, чоловічому безплідді, масталгії (біль в грудях у жінок), однак немає остаточних доказів щодо його лікувальних властивостей.

Недостатньо доказів лікувального ефекту чорного кмину при раку, ВІЛ/СНІД, туберкульозі, артриті, епілепсії, екземі, акне, цукровому діабеті другого типу, ожирінні, високому рівні холестерину, хронічній втомі, опіоїдній наркоманії, менструальних болях, клімаксі, покращенні лактації, облисінні, зменшенні побічних ефектів хіміо- та променевої терапії.

Наразі немає доказів того, що чорний кмин – панацея від усіх хвороб.

Потенційні лікувальні властивості чорного кмину пов’язують із його основною діючою речовиною, що називається тимохіноном. Вона має антиоксидантні, протизапальні та інші терапевтичні властивості, що захищають організм від пошкодження клітин та хронічних захворювань.

Наголосимо, що дослідження щодо ефектів чорного кмину ще тривають, тому не можна однозначно стверджувати про його лікувальний ефект при перелічених хворобах та станах.

Вважається, що вживання чорного кмину в невеликих дозах – безпечне. Утім, є випадки нудоти, здуття живота, закрепу, а також висипання.

Джерело

Дата публікації: 30.06.2018 img Поділитися