кинути курити

Чому електронні сигарети не допомагають кинути курити

Існує думка, що коли перейти на електронні сигарети, легше відмовитись від традиційних сигарет і кинути курити. Але на практиці все інакше.

Відмова від куріння – одна з найкращих речей, яку ви можете зробити для свого здоров’я Але перейти на електронні сигарети, щоб кинути курити, – не найкращий варіант.

Існує думка, що коли перейти на електронні сигарети (електронні сигарети, вейп-ручки та інші пристрої для вейпінга), легше відмовитись від традиційних сигарет і кинути курити. Але чи дійсно це так? Чи вейпінг насправді кращий за цигарки? Чи можуть електронні сигарети допомогти вам кинути курити раз і назавжди?

Шкода від класичних та електронних сигарет: у чому різниця

Звичайні тютюнові сигарети містять 7000 хімічних речовин, велика кількість з яких токсичні. Куріння шкодить майже всім органам вашого тіла, включаючи серце. Майже третина смертей від серцевих захворювань є результатом як активного, так і пасивного куріння.

10 серйозних аргументів, щоб кинути курити

Вейпінг електронних сигарет (електронні сигарети, вейп-ручки та інші пристрої для вейпінга) менш шкідливі, ніж куріння, але все ж небезпечні. Електронні сигарети нагрівають нікотин, ароматизатори та інші хімічні речовини, створюючи аерозоль, який ви вдихаєте.

  1. Дослідження показують, що вейпінг шкідливий для серця і легенів.
  2. Нікотин є основним компонентом як звичайних, так і електронних сигарет, та викликає звикання. Він змушує жадати диму і страждати від абстинентного синдрому.
  3. Він є токсичною речовиною, яка підвищує кров’яний тиск та викид адреналіну, що збільшує частоту серцевих скорочень і ймовірність серцевого нападу.

Чому електронні сигарети не допомагають відмовитися від куріння

Електронні сигарети – не найкращий інструмент для відмови від куріння. Хоча вони рекламуються як засіб, що допомагає кинути палити. Недавнє дослідження показало, що більшість людей, які мали намір використовувати електронні сигарети, щоб позбутися від нікотинової звички, в решті решт продовжували курити як традиційні, так і електронні сигарети.

Багато користувачів електронних сигарет споживають нікотину навіть більше, ніж від тютюнових виробів. Це може відбуватись через надміцні картриджі, у яких концентрація нікотину вища. Або ж просто людина може не помічати, як викурює набагато більше стіків ніж цигарок протягом дня. Більше того, куріння електронних сигарет часто не потребує покидати робоче місце або виходити на двір. Це спрощує кожен сеанс куріння, і кількість часу, витраченого на сигарети, збільшується.

Учені з’ясували, що допомагає легше кинути курити

У групі ризику – молодь

Серед молоді електронні сигарети популярніші за будь-які традиційні тютюнові вироби. Існує три причини, через які електронні сигарети можуть бути особливо спокусливими для молоді.

  • По-перше, багато підлітків вважає, що вейпінг менш шкідливий, ніж куріння.
  • По-друге, електронні сигарети можуть мати нижчу вартість, ніж традиційні.
  • По-третє, картриджі для вейпів часто складаються із таких ароматизаторів як яблучний пиріг чи кавун, які приваблюють молодь. Сигарети без запаху приваблюють менше.

Всесвітня організація охорони здоров’я зараз не забороняє, а лише рекомендує громадянам утриматися від придбання та вживання електронних сигарет. Тому кожен сам обирає, наскільки важливим є для нього його ж здоров’я.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook