чоловік не хоче дітей

Чоловік не хоче дітей: що робити жінці?

Що робити, якщо чоловік не хоче дітей, а дружина хоче народити: розійтися чи зберегти стосунки? Чи є надія, що чоловік змінить свою думку? Як вплинути на його рішення?

На перший погляд, здається? якщо чоловік і дружина не сходяться у принципових поглядах, їхні стосунки не мають майбутнього. Але чи завжди це так? І що робити, якщо чоловік не хоче дітей, а дружина хоче народити? Якщо у вам ця проблема знайома, прислухайтеся до порад психологині Ольги Бичкової. Перш ніж вирішити, що робити і як жити далі, дайте собі відповідь на кілька запитань.

Чому ви хочете народити дитину саме з цим чоловіком?

Для початку варто розібратися, якими є ваші стосунки з чоловіком. Наскільки ви довіряєте один одному: він вам, а ви йому? Які у вас стосунки з батьками? Який клімат панує у вашому сімейному просторі? Як часто ви проводите час разом і чим він наповнений? Це єдина розбіжність між вами, чи ваші погляди рідко збігаються? Чому ви разом? Чи щасливі ви з цим чоловіком? Чи щасливий ваш чоловік? Яким ви бачите спільне майбутнє?

Якщо чоловік не хоче дітей, то нерідко жінка хоче народити дитину всупереч бажанню чоловіка, щоб “поліпшити” стосунки. І це, як показує практика, найчастіше програшна стратегія. І мотив вагітності як такої.

Якщо після народження дитини стосунки не зміняться або стануть ще гіршими, то може з’ясуватися, що дитину жінка насправді не хотіла. Не готова прийняти зміни пов’язані з її появою і зруйновані очікування щодо стосунків із чоловіком, від чого страждає і вона сама та стосунки з дитиною.

Краще не ігнорувати очевидну різницю між вами та вашим чоловіком у тому, яким ви бачите ваше спільне життя і що кожен з вас хоче.

Так було завжди?

Можливо, у ваших стосунках був період, коли чоловік хотів мати дітей, а потім бажання змінилося на заперечення. Тут роль може відігравати контекст. Коли все було добре у стосунках, у фінансах, у роботі, чоловік був упевнений, а згодом могло щось змінитися – і впевненості стало набагато менше. Впевненості в тому, що він упорається з батьківством. Тут важливо зрозуміти, що це тимчасовий період і, можливо, чоловікові необхідна ваша підтримка.

Чи є у чоловіка діти?

Якщо ваш чоловік уже має дітей від попередніх стосунків, і там все не просто для нього, то, можливо, саме тому він не бажає дітей. Це з одного боку може говорити про усвідомлення чоловіком відповідальності у цьому питанні, а з іншого – про те, що це травмувало його. Тут все залежить від контексту, чи потрібна чоловікові допомога психолога чи просто час.

Кожен з нас має свободу вибору і свободу волі. Чоловік справді може бути морально не готовий до батьківства, і його не потрібно в цьому рятувати. Марно переконувати або доводити йому, що дитина необхідна йому чи вам. Його власні страхи та переконання у цьому питанні – це його відповідальність. І якщо йому важливо зберегти стосунки з вами, він буде готовий вирішувати це питання, якщо ні, то, можливо, цей чоловік вам не підходить.

Якщо чоловік поруч із вами бажає інших речей, ніж ви, то вам треба поставити самій собі важливі запитання. Чому ви досі залишаєтеся з тим, кому не важливі ваші потреби та бажання? Як ви хочете прожити своє життя? Які у вас цілі та мрії? І чому ви хочете дитину саме зараз?

Усвідомлене материнство починається не з того моменту, коли ви народили дитину і не з тесту з двома смужками. Воно починається в той момент, коли ви готові взяти відповідальність за свої інтереси та бажання. І бути з тими, хто з вами заодно.

Авторка – психологиня Ольга Бичкова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook