Відпочинок Сім'я

Чим небезпечна для людини собача слина?

Нерідко господарі дозволяють собакам облизувати свої руки. Навіть обличчя. Бо упевнені, що у цьому немає загрози здоров’ю. Чи це так насправді? Давайте поміркуємо разом

Взагалі, чому собаки мають звичку лизати обличчя своїм господарям? Можна подумати, що домашні тварини роблять це з любові… Але є й декілька інших причин.

По-перше, собакам подобається смак спітнілої солоної шкіри.

По-друге, собаки отримують винагороду за це – увагою господарів.

По-третє: цуценята облизують пащу матері на знак підкорення — так само собака облизує того, хто, як їй здається, головніший за неї.

Чи дозволяти собаці облизувати себе?

У кишечнику собаки живуть усілякі бактерії та паразити: сальмонела, кишкова паличка, клостридії та кампілобактерії. Деякі з них можуть передаватися людям і викликати різні захворювання.

Малоймовірно, що потрапляння слини собаки на неушкоджену шкіру здорової людини викличе якісь проблеми, — переконані медики. Але оскільки бактерії легше проникають через слизові оболонки рота, очей і носа людини, інфекціоністи радять уникати того, щоб собака облизувала ці частини обличчя.

Для багатьох господарів собак така «слинна» увага від чотирилапого підопічного призвела до бактеріальної інфекції. Тому, перш ніж ви поцілуєте собаку, подумайте про те, де був її ніс до цього.  Цілком можливо, вона нюхала мертву тварину на узбіччі дороги, іншу собаку або контейнер для сміття. Також не варто думати, що голова собаки набагато безпечніша, ніж її паща. Якщо у собаки є інфекція, мікроби можуть переміщатися по усьому її тілу.

Якщо у людини ослаблена імунна система чи вона проходить хіміотерапію, страждає діабетом, то їй варто уникати тісного контакту із тваринами. Це ж правило стосується і вагітних жінок, немовлят, літніх людей та усіх, у кого на шкірі є відкриті подразнення, до прикладу, підлітків з акне.

Дата публікації: 14.11.2019 img Поділитися