Сім'я Секрет успіху

10 способів навчитися любити себе від відомого психолога Луїзи Хей

Любіть себе! Не критикуйте і приймайте – і ви побачите, як ваше життя зміниться на краще.

Луїза Хей – американська письменниця, психолог, авторка мотиваційних книг, засновниця видавничої компанії Hay House. Видала серію книг про новий тип мислення під об’єднавчою тематикою «допоможи собі сам». Найвідоміша книга авторки – «Зціли своє життя».

Ось що радила вона, аби навчитися любити себе:

1. Припини себе критикувати

Не вважай себе поганою. Від цього й виникають труднощі. Відчуваючи себе недостатньо хорошою ти виправдовуєш свій пригнічений стан й зберігаєш його. Таким чином ти продукуєш біль та хвороби.

2. Не залякуй себе

Багато людей просто тероризують себе похмурими думками, уявляючи будь-які ситуації набагато гіршими, ніж вони є насправді. Такі люди роздмухують маленькі проблеми до непомірної величини. Пам’ятай про силу думки. І як же це жахливо: жити в очікуванні найгіршого.

3. Будь доброю та терпеливою сама з собою.

Терпеливіть – могутній засіб. Більшість людей страждає від очікування негайних результатів. Ми дратуємося, стоячи в чергах або потрапляючи в транспортні затори. Нетерпіння – це небажання вчитися. Ми хочемо отримати знання не засвоївши уроку, не зробивши кроків, необхідних для досягнення мети.

4. Будь доброю зі своєю свідомістю

Не карай себе за негативні думки. Не звинувачуй себе усьому поганому, що було в житті. Зроби висновки. Бути добрим до себе означає відмовитися від звинувачень, почуття провини, самоосудження та болю.

5. Хвали себе

Критика спалює душу, похвала відроджує її з попелу. Щоб ти не робила, підтримай себе похвалою. Повторюй собі, що ти прекрасна.

6. Навчися звертатися по допомогу до друзів

Прохання про допомогу – це прояв сили, а не слабкості. Багато з нас звикли покладатися лише на себе й ні за що не попросять про допомогу. І все-таки спробуй зробити це, замість того, щоб намагатися впоратися з усіма проблемами самостійно й злитися на себе за те, що нічого не виходить.

7. Люби свої негативні риси

Нам всім доводилося робити неправильний вибір. Якщо ми наполегливо каратимемо себе за це, то виробимо стереотип. Ще один дієвий засіб – гумор. Він допомагає розслабитися й відчути полегшення в стресовій ситуації. Дивися більше комедійних фільмів. Якщо людина зможе поглянути на своє життя, як на п’єсу з елементами мильної опери, драми й комедії, значить вона не безнадійна й подальшому у неї все складеться добре.

8. Доглядай за своїм тілом

Слідкуй за тим, що ти їж. Ми стали шанувальниками консервованої їжі. Присіли на різні дієти. Ми дозволяємо впливати на свої звички в їжі компаніям, що виготовляють продукти та їх рекламним трюкам. Усвідомлювати те, що ми їмо і як почуваємося після цього – означає проявити любов до себе.

9. Працюй з дзеркалом

Підійди вранці до дзеркала, усміхнися й скажи своєму відображенню: «Я люблю тебе, ти неймовірна і прекрасна». Проживи цей день в гарному настрої й в любові до себе та ближніх. І ти побачиш, як скоро зміниться твоє життя. Підбери для себе комплекс вправ, який ти виконуватимеш з радістю.

10. Люби себе просто зараз, не чекай, коли станеш досконалою

Навчившись любити себе, ти зможеш полюбити й прийняти інших людей. Ти прийшла в цей світ не для того, щоб догоджати іншим й жити так, як хочуть вони. Твоя мета – самовиявлення й вияв любові на глибинному рівні.

Дата публікації: 04.02.2020 img Поділитися