чай

Чайний букет: 20 рослин із саду, з яких можна готувати чай

Чи знаєте ви, що з багатьох декоративних рослин, які є у вашому саду і на квітнику, можна приготувати смачний чай? Зовсім не обов'язково садити окрему чайну клумбу, адже інгредієнти для чаю, ймовірно, вже ростуть на вашому подвір'ї.

Трави та декоративні багаторічні рослини

Гвоздика турецька

Це не просто красива квітка, вона солодка на смак і трохи схожа на відому приправу гвоздику (яка виготовляється з квітів гвоздикового дерева). Для приготування чаю збирають повністю розкриті квіти. Потім їх можна засушити та використовувати цілий рік для приготування чаю. Особливо смачний гвоздиковий чай з медом та корицею.

Базилік

Ми використовуємо базилік як інгредієнт салатів та м’ясних страв. Але насправді базилік має майже стільки ж відтінків аромату, як м’ята — від цитрусових до карамельних та багатьох інших!

Існує й корицевий базилік, смак якого нагадує корицю. Для чаю найкраще використовувати саме його, або лимонний чи інший цитрусовий. Напій з такого базиліку не нагадуватиме салат, натомість здасться, що ви п’єте чай з лимоном або корицею. Завдяки темно-зеленому листю і симпатичним квіткам він стане окрасою будь-якого квітника.

Монарда
Монарда

Монарда

Листя і квітки монарди також можна використовувати для приготування “м’ятного” чаю з мускусними нотками. Такий напій буде не лише смачним, а й корисним. Аналогічним чином використовується і лофант, у нього аромат, що нагадує солодку. З нього виходить чудовий чай перед сном.

Котяча м’ята

Котяча м’ята призначені не тільки для котів. Її листя і квітки використовують для приготування розслаблювального та заспокійливого напою з м’ятно-мускусним смаком. Не забувайте і про м’яту, адже вона буває різних смаків: інжир, яблуко, апельсин, шоколад та інші.

Жоржини

Мабуть, найнезвичайніший інгредієнт для чаю. Чи знаєте ви, що з напіврозкритих квіток жоржини можна приготувати чайний напій? Зрізають їх, коли квітки розкриються на ¾. Для напою потрібні тверді та соковиті пелюстки. Висушені суцвіття жоржини можна використовувати для приготування чаю в зимові місяці. Змішайте їх з пелюстками календули або волошки, щоб створити чудовий літній напій.

Ехінацея
Ехінацея

Ехінацея

Цей багаторічник відомий своїми здібностями піднімати імунітет – популярний засіб від застуди, грипу та інших інфекцій. Квіткові головки збирають, коли вони тільки починають розкриватися. Крім суцвіть збирають і висушують коріння. Листя ехінацеї також можна використовувати для приготування чаю. Сировину заливають окропом і залишають на 15 хвилин.

Лаванда

Ароматне листя і квіти лаванди добре сушити або використовувати у свіжому вигляді. Лавандовий чай століттями використовувався у традиційній медицині для покращення настрою та спокою. Допомагає вона і з якістю сну. Збирайте свіжу лаванду у час вегетаційного періоду, використовуйте квіти під час цвітіння.

Радимо також прочитати: Десять порад, як вирощувати лаванду

Календула

Це одна з найстаріших культурних квіток. Вона красива, відлякує із саду шкідників і з неї можна приготувати смачний та корисний чай. Для підтримки стабільного цвітіння регулярно збирайте квітки календули протягом вегетаційного періоду. Відірвіть пелюстки та приготуйте з них чай.

Шавлія
Шавлія

Шавлія

Шавлія – декоративна рослина, універсальна і в ландшафті, і на кухні. Її подрібнене листя та червоні квітки мають виражений запах ананаса. Ошатні квіточки шальвії мають довгі трубочки, привабливі для метеликів та інших запилювачів.

«Ананасова шавлія» має солодкий фруктовий смак із нотками м’яти та спецій. Це дуже невибаглива рослина, яка виростає до розмірів куща за один сезон.

З бур’янів також можна зробити чай

  • Кульбаба – головний ворог на газонах та у квітниках. Але все-таки вона дуже корисна і смачна. Усі частини рослини (квітки, листя) можна висушити, а коріння підсмажити, щоб приготувати чай зі смаком кави без кофеїну.
  • Цикорій – поширена польова квітка з небесно-блакитними пелюстками. Її сушене коріння широко використовується як замінник кави і приготування ароматного чаю.
  • Ромашка – класична рослина для приготування смачного та корисного чаю. Однак ідентифікувати аптечну ромашку, і відрізнити її від інших подібних видів дуже непросто. Краще не ризикувати та купувати сировину для чаю в аптеці.
Сумах
Сумах

Кущі для чаю

  1. Троянда чи шипшина. Пелюстки троянд і плоди шипшини сушать і додають у чайні суміші. Шипшина має високий вміст вітаміну С і фруктовий смак.
  2. Малина. Листя малини дуже корисне та смачне, якщо його висушити і заварити  чай. Для найкращого смаку не забудьте додати сухофрукти.
  3. Сумах. Ягоди сумаха використовувалися для приготування лимонаду під назвою “Сумахаде”. Чай з сумаху легко приготувати, він багатий на вітамін С і дуже смачний. Зберіть кілька грон ягід і злегка роздавіть, щоб вони краще розкрили свій аромат. Замочіть ягоди у глечику з холодною водою на ніч для посилення смаку. Обов’язково використовуйте холодну воду, бо гаряча може зруйнувати вітамін С. Потім процідіть рідину через марлю.
  4. Бузина чорна. Квіти та плоди бузини можна сушити та заварювати у вигляді чаю. Це не тільки смачний напій, він підвищує імунітет та корисний при застудних захворюваннях.

“Чайні” дерева

  • Береза. Кора і коріння цього дерева з давніх-давен використовувалися для приготування чаю. Листя берези є джерелом вітаміну С. Смак його злегка гіркуватий, але дуже свіжий, нагадує зелений чай. Невелика порція меду створить чудовий баланс із гіркотою. Найпрекрасніше в березовому чаї те, що ви можете використовувати листя протягом усього сезону, а не лише молоді бруньки навесні. Просто візьміть від 3 до 5 листків на чашку, розімніть їх у руці, скрутіть, залийте гарячою водою і настоюйте кілька хвилин. Для чаю використовують і свіжі березові гілочки.
  • Липа. Листя та квіти липи – чудовий інгредієнт для ароматного та цілющого чаю.
  • Сосна та ялина. Соснові голки та молоді пагони мають високий вміст вітаміну С, смолистий смак із цитрусовими нотками.
  • Верба. Кора верби здавна використовувалася для приготування чаю, який може полегшити біль та запалення завдяки вмісту речовини подібної до аспірину.
  • Горіх. При заварюванні листя волоського горіха в киплячій воді виходить ароматний розслаблювальний чай з приємним заспокійливим смаком та легким квітковим ароматом.

Радимо також прочитати: Як готувати чай, настій, відвар та ванни з липового цвіту

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook