лаванда

Десять порад, як вирощувати лаванду

Лаванда зараз на піку популярності: її кладуть у букети, подушки, ароматорбинки. Додають у чай, лимонад і навіть варення та десерти. А ще її досить легко виростити у саду, квітнику або просто у контейнері.

Як виростити лаванду

  1. Насіння лаванди обов’язково стратифікуйте: потримайте у холодильнику 2–3 місяці перед висіванням, інакше воно може не зійти.
  2. Приживаються краще літні саджанці ніж осінні. Їх можна саджати у горщики або просто у ґрунт (це кращий варіант). На зиму вкорінені саджанці треба прикривати агроволокном. Якщо ви посадите саджанці у контейнер, взимку їм треба підтримувати температуру 5–7 ОС і зрідка поливати.
  3. Розмножити кущі легко: поділом куща навесні або восени, а також відводками дорослих кущів влітку. Перед посадкою саджанці треба обробити епіном або корневіном або іншим засобом такого типу. Зі стебел, які ви будете занурювати у ґрунт, треба обібрати листя, щоб воно не загнило.
  4. Лаванда надає перевагу бідним ґрунтам. Тому вона чудово росте між бруківкою або навіть на купі з будівельним сміттям.
  5. Лаванда не терпить підживлень! Її ніколи нічим не треба підживлювати.
  6. Лаванда не любить багато води, зайва волога призводить до загнивання. Полива її треба тільки у період посухи. Саджанці для вкорінення слід поливати 2–3 рази на тиждень.
  7. Для формування кущів їх слід обрізати навесні і восени, але робити це не надто низко (не зачіпаючи задерев’янілої частини), щоб не вирізати бруньки, з яких утворяться квітконоси.
  8. Лаванда – південна рослина, тому на Півночі України її варто вкривати на зиму агроволокном. У контейнерах лаванда чудово зимує на засклених балконах.
  9. Оптимальний варіант для вирощування – звичайна вузьколиста лаванда (Lavandula angustifolia). Вона стійка до холоду.
  10. Лаванда не боїться шкідників і хвороб. Але і від молі не дуже рятує.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook