Вазони Дизайн

Новинка фітодизайну — пот-е-фльор

Назва композиції походить від французького pot-et-fleur, що дослівно перекладається як квітучий горщик.

Пот-е-фльор – це композиція з вазонів і зрізаних квітів в одному горщику. Вона була надзвичайно популярна на початку ХІХ ст. у Києві та у 60-х роках минулого століття. Актуальною стала і в наш час. Назва композиції походить від французького pot-et-fleur, що дослівно перекладається як квітучий горщик.

Переваги пот-е-фльор очевидні: по-перше, це найбільш довговічна композиція. По-друге, це моментальна квіткова композиція за швидкістю її створення. По-третє, вона дозволяє постійно експериментувати і створювати нові варіанти, керуючись лише фантазією автора і сезоном.

Пот-е-фльор – це маленький садочок – широкий горщик (може бути плетений кошик, скринька, кругле кашпо), в який висаджують (або поміщають у горщиках) кілька декоративно-листяних кімнатних рослин. Краще обрати два-три невибагливі вазони (високий, невисокий, виткий, ампельний). Поверхню ґрунту задекорувати кольоровими камінцями, склом, корою, кокосовим волокном абощо. Між ними (у центрі або скраю горщика) у субстрат заглиблюють скляну або металеву пробірку. Наповнюють водою і ставлять зрізані квіти. Таким чином яскрава композиція постійно змінюється. Розкішне зелене листя вазонів стає чудовим фоном для кількох зрізаних квітів.

На початку року привабливий вигляд на смарагдовому тлі мають жовті нарциси або запашні гіацинти. В середині літа можна використовувати для композиції садові або польові квіти, гілочки квітучих кущів, троянди. Під час різдвяних свят безумовним фаворитом є гілочки падуба (гостролиста) з ягодами. Сміливіше експериментуйте – і ваша оселя завжди матиме святковий вигляд і буде затишною.

Дата публікації: 26.07.2017 img Поділитися