Сад Садиба

Чому обов’язково потрібно побілити дерева восени

Побілку проводять для захисту кори дерев від сонячного опіку. Ось як це зробити правильно…

Часто дачники білять дерева в садку навесні, але робити це варто восени.

На початку підготуйте дерева, виберіть для цієї роботи похмуру погоду. Під плодовими деревами розгорніть плівку з поліетилену, після очистьте за допомогою дерев’яної чи пластикової лопатки стовбури та великі гілки від лишайників, моху й муміфікованих плодів. Механічне пошкодження та невеликі рани на стовбурі, намастіть садовим варом.

Суміш для побілки

Після приготуйте суміш для побілки. До її складу мають входити: органічний клей чи господарське мило, щоб вона добре прилипала, а ще придбайте фунгіцид в магазині, гашене вапно чи крейду. Також, варто додати до суміші глину, яка добре замазує тріщини на корі та додайте «бордоську суміш» чи інші засоби з міддю, щоб запобігти розвитку грибків.

Для приготування в велику ємність покладіть вапно в кількості 2 кг, обережно залийте його 10 л. окропу та накрийте тканиною чи іншим матеріалом й почекайте поки воно не перестане кипіти. Після додайте фунгіцид, глину 1 кг., перепрілий гній 1 лопату та все добре перемішайте.

Або придбайте готову суміш в спеціальному магазині. Наприклад садову водоемульсійну фарбу, яка 1-2 роки не змивається. Фарбуйте нею дерева при температурі вищій за 0°С, бо вона довго сохне — цілу добу.

Готуйте суміш в глибокій та широкій тарі, з робочого інструменту потрібні кисті чи не широкий валик малярський, респіратор та фарбопульт.

Як білити

Фарбуйте чи біліть стовбур дерева починаючи з нижньої його частини, закінчуючи скелетними гілками. Побілку чи фарбу ретельно нанесіть на всі складки та ямки на корі, щоб не залишилося на ній темних плям.

Дата публікації: 12.10.2021 img Поділитися