Як видалити плями від їжі та напоїв (вина, олії, соусів, кави, чаю, фруктів, ягід)

Ці поради, як вивести плями від їжі та напоїв, стануть у пригоді на всі випадки життя. Ми підкажемо, як позбутися різноманітних плям від продуктів.
  1. Одяг зі штучного шовку не можна відразу, без проби, чистити такими засобами, як ацетон, перекис водню, щавлева, оцтова і лимонна кислота, – може попливти колір.
  2. Плями на виробах з дермантину не можна видаляти спиртом, бензином, ацетоном, а тільки теплою мильною водою.
  3. Плями від фруктів і фруктових соків можна видалити розчином гліцерину і горілки (в рівних частинах), а також, якщо тримати тканину над посудом з киплячою водою і протирати пляму оцтом.
  4. Застарілі плями на одязі можна вивести підігрітим лимонним соком, тримаючи річ над посудом з киплячою водою.
  5. Можна також видалити пляму лимонним соком, розведеним навпіл з горілкою, потім протерти ганчіркою, змоченою розчином води з нашатирним спиртом.
  6. Свіжі плями від яблук, малини, черешні змиються тампоном, змоченим теплим молоком і мильною водою.
  7. Плями від фруктового соку слід протерти нашатирним спиртом, розведеним навпіл з водою, потім випрати.
  8. Винні плями на сукні з бавовняної тканини можна вивести киплячим молоком.
  9. Свіжі плями від червоного вина, фруктів потрібно засипати сіллю і промивати водою з милом.
  10. Винні плями зникають, якщо ретельно промити їх в теплому молоці, після чого прополоскати спочатку в холодній, а потім в гарячій воді.
  11. Плями від чаю на білій тканині можна вивести перекисом водню або декількома краплями лимонного соку, після чого річ випрати і прополоскати в теплій воді.
  12. Плями від кави, какао видаляються нашатирним спиртом, наполовину розведеним водою.
  13. Плями від кави і какао зникають, якщо випрати річ в теплій солоній воді і прополоскати в холодній.
  14. Плями від кави повністю видаляються перекисом водню.
  15. Плями від шоколаду видаляються киплячою мильною водою.
  16. Свіжу пляму від яєць на шовковій і бавовняній тканині можна видалити, якщо промити її в холодній воді, потім потерти ваткою, змоченою в слабкому розчині оцту, після чого випрати в теплій воді.
  17. Плями від олії можна вивести гасом. Для цього потрібно ганчірочкою, змоченою в гасі, обережно потерти забруднені місце, потім випрати річ в теплій воді з милом.
  18. Свіжі жирні плями видаляються засобом для миття посуду.
  19. Старі жирові плями добре очищаються, якщо обробити їх сумішшю, що складається з 1 частини нашатирного спирту, 1 частини солі і 3 частин води, потім повісити річ для провітрювання, після чого випрати в чистій воді.
  20. Свіжу жирну пляму можна вивести, якщо посипати її сіллю і обережно потерти. Змінювати сіль потрібно кілька разів, поки пляма не зникне. Замість солі можна застосовувати борошно.
  21. Плями від риби, консервів і супу можна видалити сумішшю з 1 ч. ложки гліцерину, 1/2 ч. ложки нашатирного спирту, 1 ч. ложки води.
  22. З виробів з натурального і штучного шовку ці плями можна видалити сумішшю з 1 столової ложки гліцерину, 0,5 чайної ложки нашатирного спирту і 1 столової ложки горілки.
  23. Плями від соусів зникнуть, якщо змочити їх гліцерином, підігрітим до 35-40 градусів, залишити на 20 хв, потім змити теплою водою.
  24. Плями від томату потрібно протерти 10-процентним розчином щавлевої кислоти, потім промити водою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook