Шість способів оживити зимовий сад

Багата фантазія в поєднанні з підручними засобами створять оригінальний дизайн саду. В хід підуть ліхтарі, щебінь, горщики...

І взимку ваш сад може бути цікавим та барвистим.

1. Встановіть на подвір’ї малі архітектурні форми, садові меблі та інші прикраси і насолоджуйтеся ними цілий рік. Це може бути кований чи красивий дерев’яний паркан, низький парканчик навколо клумб або уздовж доріжок, брама, альтанка або пергола, скульптури або великі камені цікавої форми, кулі різного діаметру абощо.

2. Підберіть яскравий декор. Матиме ефектний вигляд чорний або червоний колір у поєднанні з білим снігом. Взимку гарно прикрашають сад чорні класичні ліхтарі.

3. Окрасою на обійсті стануть вази й декоративні горщики з вічнозеленими кущами (маленькими ялиночками, сосонками, ялівцем, дереном). Їх слід встановлювати на підвищенні біля дому, на клумбі або у центрі ділянки. Важливо вибрати горщики з матеріалу, який витримує морози, підвищену вологість.

4. Кольоровий гравій, крихта та щебінь розфарбують ваше подвір’я у різні кольори. Ними можна вкрити клумби, викласти візерунки на газоні, межі клумб. Щоб сніг, коли буде танути, не змив щебінь, необхідно класти його у невеликих заглибленнях. Доріжки можна вимостити кольоровою бруківкою.

5. Посадіть стійкі до морозу кущі і дерева, які восени не скидають листя, наприклад, вічнозелений самшит, барбарис, кизильник, бересклет, магонію падуболисту. Хвойники розмалюють пейзаж різними відтінками зеленого – від блакитної ялини до яскраво-зеленого ялівцю. Прикрасять ділянку дерева, на гілках яких на зиму залишаються ягоди: горобина або барбарис, глід, обліпиха, кизильник, калина і багато інших.

6. Установіть годівниці, посадіть дерева, плоди яких узимку полюбляють вживати пернаті і на гілках яких птахи можуть відпочити.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook