Дизайн Квітник

Робимо клумби зі щебеню

Декоративним щебенем не тільки оздоблюють квітники, а й створюють яскраве дно й береги штучних струмочків і ставків, оформлюють дитячі майданчики.

Вам доводилося бачити кольорові садові доріжки, веселкові клумби, написи та візерунки на землі? Їх створюють завдяки кольоровому щебеню, який нещодавно з’явився на ринку будівельних матеріалів і вже встиг завоювати популярність. Ним не тільки оздоблюють квітники, а й підсипають навколо стін будинків і котеджів, створюють яскраве дно й береги штучних струмочків і ставків, оформлюють дитячі майданчики та багато іншого.

Декоративний щебінь – це не тільки красиво, а ще й практично. Це спосіб вирішення різних проблем на дуже тривалий час. Щебінь стримує ріст бур’янів, не дає ґрунту вивітрюватися, вільно пропускає вологу і сприяє її збереженню в ґрунті, а в разі потреби його можна зібрати і використовувати в іншому місці або навіть застосувати у будівельних цілях. А ще це безмежний простір для втілення дизайнерських ідей!

Якщо ви маєте власну ділянку, але її розмір не дозволяє закласти розкішний сад, або ви зайнята людина і не хочете багато часу витрачати на догляд за клумбою, оригінальним ваше подвір’я може зробити так званий гравійний сад – невелика ділянка з рослинами, вистелена кольоровим гравієм або щебенем. Рослини у поєднанні з візерунками із декоративного щебеню мають дуже ефектний вигляд і потребують мінімум догляду.

Зробити гравійний сад можна власноруч за невеликі гроші. Ділянку варто застелити геотекстилем, агроволокном, яке попередить проростання бур’янів, а також утримає шар щебеню від просідання. Далі треба висадити рослини і засипати простір між ними щебенем. Зберегти межі квітника допоможе бордюр.
Рослини можна садити групами або по одній. Дуже красивий вигляд у гравійному саду мають хвойні рослини, квіти, а також низькорослі і карликові дерева: верба, береза, горобина. Одне з головних правил при створенні гравійного саду – рослин не має бути надто багато. Композицію можна час від часу змінювати.

Кольоровий щебінь використовується в будівельній сфері як декоративний матеріал для внутрішньої та для зовнішньої обробки і в ландшафтному дизайні для оформлення території.

Застосувати кольоровий щебінь як елемент декору можна практично будь-де:

• Для художнього оформлення клумб, вазонів, майданчиків.

• Для викладання садових і присадибних доріжок.

• Для створення сухих струмків у садках.

• Для декорування міських клумб національною та тематичною символікою.

• Для облагородження місць поховання.

• Також варто відзначити кольоровий щебінь як ексклюзивний матеріал для оформлення штучних та природних водойм на ділянці, декорування фонтанів і газонів.
Широке застосування пофарбованого щебеню, крім його високих декоративних якостей, пояснюється ще й екологічністю та стійкістю до різних погодних умов.

Дата публікації: 22.02.2017 img Поділитися