8 трав і прянощів, які можна вирощувати на підвіконні

Хочете завжди мати під рукою всі необхідні інгредієнти для кулінарного шедевру? Ми розповімо про рослини, які легко можна виростити самостійно, щоб завжди на кухні була свіжа зелень.

На підвіконні можна виростити майже будь-яку зелень. Головне – вибрати правильний сорт і дотримуватись вимог рослини до складу грунту, вологості повітря, поливу, температурному режиму.

Важливо:

  1. Вибирайте невибагливі сорти, а краще гібриди, спеціально виведені для кімнатних умов. Це робить догляд легшим
  2. . Якщо не впевнені в своїх силах і хочете отримати швидкий результат, купуйте не насіння, а готову розсаду в горщиках.
  3. Горщики для зелені на підвіконні повинні мати прямокутну форму. Беріть широкий і неглибокий посуд. Підійдуть пластикові ємності, вони ідеальні для багаторазового використання.
  4. Купуйте легкий і добре дренований грунт. Можна приготувати суміш біогумусу з кокосовим волокном. Пропорція повинна бути 1:2.
  5. На дно горщика обов’язково насипте шар дрібного каміння, керамзиту або подрібненого пінопласту.
  6. Якщо на вікні прохолодно, використовуйте поліетиленові ковпаки для створення міні-теплиць. Їх можна купити або зробити з пакета своїми руками.
  7. Оптимальний світловий день для зелені – 10-13 годин. Взимку світла недостатньо, особливо на північній стороні. Для підсвічування зелені, на підвіконні встановіть лампи, краще купити люмінесцентні або спеціальні фітолампи. Звичайні світильники не підійдуть.

Кінза

Найкраще для кінзи підходить легкий грунт з нейтральною кислотністю. Насіння в квітковому горщику потрібно сіяти рядками, важливо регулярно поливати. Сходить кінза вже через кілька тижнів після засівання.

Кріп

Вирощуючи кріп на підвіконні, перш за все потрібно пам’ятати про те, що ця рослина дуже любить світло. Її необхідно регулярно поливати і раз на два тижні підживлювати комплексним мінеральним добривом.

Петрушка

Насіння петрушки за добу перед посівом помістіть в ємність з водою. Сійте насіння в грунт на глибину не більше ніж на 0,5 см і присипайте тонким шаром землі. Після цього поставте горщики з розсадою в темне місце і поливайте через день. А коли розсада зазеленіє, перемістіть горщики на підвіконня, ближче до світла.

Розмарин

Насіння розмарину краще садити у вологий грунт в невеликі горщики, глибиною близько 15 сантиметрів. Насіння буде проростати місяць. Важливо стежити за тим, щоб грунт був вологим, і не забувайте періодично провітрювати рослини.

Шавлія

Для засіву тут вистачить і пластикового стаканчика, але для дорослої рослини не забудьте підготувати горщик об’ємом не менше півтора літра. Як і у випадку з розмарином, насіння садіть у вологий грунт.

Чебрець

Вам знадобиться невеликий горщик, до 15 см заввишки. У вологий грунт покладіть кілька насінин. Зверху накрийте ще 1 см грунту. Не давайте пересихати верхньому шару землі. Поливати чебрець слід помірно. Кожен полив робіть тоді, коли грунт вже підсох.

Меліса

Мелісу висаджують в один ряд, на відстані 12-15 см, а поливають 3 рази на тиждень. Якщо вам потрібно, щоб у неї було більше листя, не дозволяйте мелісі цвісти.

Орегано

До грунту ця рослина невибаглива, але дуже любить світло, тому краще поставити горщики з орегано в сонячне місце. Засівати насіння необхідно на глибину 0,5 см. Поливати посіви – раз в 3-4 дні, а дорослу рослину – раз в 2 дні.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook