Як виростити пишний кріп на підвіконні взимку

Ароматну та корисну зелень кропу можна виростити в домашніх умовах узимку. Процес вирощування пряної зелені досить простий, головне дотримуватися агротехніки та враховувати біологічні особливості цієї зелені.

Особливості вирощування кропу вдома взимку

Головна особливість вирощування кропу в домашніх умовах узимку полягає у хорошому освітленні зелені. Зелень кропу росте лише при освітленні 12-14 годин на добу. Тому обов’язково встановлюємо фітолампу та вирощуємо кріп із цим додатковим освітленням.

При вирощуванні кропу без фітоламп при денному освітленні зелень кропу буде досить кволою, блідо-зеленою і не виросте невеликою. При короткому світловому дні з грудня до лютого кріп без фітоламп погано зростає.

Родючість ґрунту

Кріп добре росте тільки на родючому та пухкому грунті. У кропу стрижнева коренева система, тому земля має бути пухкою, щоб коріння вільно розвивалося і росло в грунті. І що краще розвивається коренева система землі, тим більше споживає поживних речовин, і тим більше зелені кропу зростає.

Особливість вирощування кропу в домашніх умовах взимку в тому, що грунт має бути родючим. Для цього вносимо органічні та мінеральні добрива. Причому у ґрунтового ґрунту повинен переважати азот. Оскільки від азоту залежить гарне зростання зеленої маси.

Вологість ґрунту

Грунт для вирощування кропу має бути не тільки родючим, але ще й з високою вологістю. Оскільки від нестачі вологи в грунті зелень у кропу буде дрібна, а листя стане грубим і не смачним.

Підсумок: при вирощуванні кропу будинку взимку необхідно дотримуватися цих особливостей. Підтримувати освітлення кропу, а грунт має бути вологим і родючим. За таких умов зелень кропу виросте пишною, м’якою, ароматною та яскраво-зеленою.

Як проводять посів насіння кропу

У горщик насипають заздалегідь підготовлену та прогріту ґрунтову суміш. Ґрунтова суміш складається з перегною, городньої землі, суперфосфату та калійної солі. Деревний попіл в цю суміш не додаюють, оскільки зелень у кропу жовтітиме і погано ростиме.

Ґрунтову суміш у ємності проливають теплою водою та розсипають насіння. Насіння присипають перегноєм та накривають харчовою плівкою. Усередині утворюється сприятливий мікроклімат, і насіння швидко сходить. Горщик із насінням відразу відправляють в тепле, добре освітлене місце.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook