Як готувати чай, настій, відвар та ванни з липового цвіту

Цвіт липи - один з перевірених засобів народної медицини, який застосовують при ангіні, бронхіті, стоматиті, жіночих хворобах, ревматизмі, спазмах кишківника і для зміцнення волосся.
  1. Від стоматиту, ангіни і гінгівіту. Липовий відвар знімає запалення порожнини рота і горла. Змішайте квітки — 2 частини і квітки ромашки — 3 частини. 1 ст. л. цієї суміші залийте 1 ст. окропу, укутайте на 30 хв. і процідіть. Полощіть горло кілька разів в день до зникнення запалення.
  2. Від хронічного бронхіту. Зробіть суміш з квіток липи, плодів малини, листя мати-й-мачухи, трави материнки — по 20 г кожного інгредієнта. Візьміть 2 ст. л. збору, заваріть 2 ст. киплячої води, настоюйте 10 хв., а потім процідіть. Вживайте відвар гарячим по півсклянки перед сном впродовж двох тижнів. Потім зробіть двотижневу перерву і повторіть курс.
  3. Від жіночих хвороб. При запаленні жіночих статевих шляхів можна робити липові спринцювання. Для цього приготуйте настій з липового цвіту — 40 г і квіток ромашки — 60 г. Залийте 4 ст. л. суміші склянкою окропу, дайте настоятися 20 хв., процідіть і спринцюйтеся двічі в день до зникнення запалення.
  4. Від ревматизму. Приготуйте настій з липового цвіту, сушеної малини і шавлії. Візьміть 2 ст. л. суміші, залийте 1 скл. крутого кип‘ятку і дайте настоятися під кришкою 1 годину. Пити відвар потрібно теплим перед сном.
  5. Ванни з липовим цвітом для зняття спазмів кишечника, кишкової кольки: 8-9 жмень липового цвіту залити 1 л гарячої води, закип’ятити, дати настоятися і вилити в гарячу ванну. Тривалість прийому ванн — не більше 15 хв.
  6. Відвар для зміцнення волосся: 8 ст. ложок квіток липи залити 2 скл. окропу і варіть на повільному вогні на 15 хвилин. Залишіть відвар на годину, щоб він настоявся, після — процідіть. Готовим відваром необхідно споліскувати волосся 2 рази на тиждень, волосся після цього не мити. Цей рецепт став у нагоді людям із жирним типом волосся, оскільки липовий відвар нормалізує діяльність сальних залоз, надає волоссю блиск, зміцнює волосяні цибулини. Але варто зауважити, що відвар надає волоссю темнішого кольору.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook