Завдяки цілющим властивостям і здатності посилювати потенцію, у давнину дуже цінувався бобровий струмінь. Через це у ХІХ столітті у Латвії були повністю винищені бобри. Коли в 1872 році там вполювали останнього бобра, за його струмінь, який важив 280 грамів, заплатили по 15 царських рублів за 1 грам! Це була дуже велика сума, адже корова у той час коштувала 10 рублів. Ще в XVI столітті препарати з бобрового струменя належали до засобів офіційної медицини, один з яких був «еліксиром проти всіх хвороб».
ЩО ТАКЕ БОБРОВИЙ СТРУМІНЬ І ЯК ЙОГО ДОБУВАЮТЬ
Дуже часто люди, які ніколи не мали справи із бобровим струменем, запитують, що це таке, чи бува не сечовий міхур. Ні, бобровий мускус (кастореум, або струмінь) – залоза внутрішньої секреції, яка виробляє ароматичну речовину. Така залоза, розміщена на череві під шкурою, є тільки у бобрів (обох статей). У зв’язку з тим, що бобри харчуються тільки свіжими цілющими рослинами (всього в їхньому раціоні близько 150 видів лікарських рослин), струмінь є таким цілющим і містить більше 40 цінних компонентів.
Щоб отримати бобровий струмінь, тварину зазвичай вбивають. При цьому дуже важливо, щоб тварина перед смертю не отримала стресу (інакше струмінь втрачає цілющі властивості). Далі акуратно видаляють залозу, очищують і висушують у затіненому добре провітрюваному місяці. Найкраще, коли струмінь висушений до такого стану, що його можна розтерти на порошок. Але для цього можуть минути роки, бо сохне він дуже довго. Сушити у духовці чи на печі категорично заборонено!
ПРИ ЯКИХ ХВОРОБАХ ДОПОМОЖЕ МУСКУС
У народній медицині бобровий струмінь застосовують дуже широко, адже здавна відомі його цілющі властивості. Його вважають універсальним засобом проти всіх хвороб.
Застосовують зовнішньо і внутрішньо при ранах, травмах, нагноєннях шкіри. Бобровий струмінь як лікарську сировину застосовували ще у Русі для загоєння ран (від стріл, списів, мечів). Було помічено, що рани заживають набагато швидше, сходять набряки. Тому й зараз застосовую зовнішньо як бактерицидний і загоювальний засіб для лікування порізів, синців, гематом. Він добре допомагає при радикуліті, остеохондрозі (інколи буває достатньо натерти один раз, і запалення минає).
У чоловіків відступає простат, аденома простати, відновлюються фізіологічні функції при імпотенції (дія подібна до віагри, але без побічних ефектів). Ефект від застосування в гінекології – розсмоктування кіст. Рекомендують бобровий струмінь при серцево-судинних захворюваннях – стенокардії, ішемії, атеросклерозі, для регулювання тиску при гіпотонії і гіпертонії. Настоянка помічна при гепатитах і хворобах шлунково-кишкового тракту, гаймориті та ГРВІ, фурункульозі й ячмені, сепсисі та герпесі. Радять приймати при паралічі внаслідок інсульту, причому чим раніше починати прийом струменя, тим швидше відбувається відновлення уражених функцій. При варикозному розширенні вен на ногах застосування бобрового струменя супроводжується зменшенням набряку, зняттям болю, ущільненням венозної стінки. Застосовують при мігрені і для профілактики захворювань суглобів. Загалом струмінь помічний при 50 захворюваннях.
І НАВІТЬ ЯКЩО ЛЮДИНУ НІЧОГО НЕ ТУРБУЄ
Окрім цього, струмінь є потужним імуномодулятором, що підвищує життєві сили організму, зміцнює імунітет, дає сили для боротьби з будь-якими хворобами. Дуже добре підвищує працездатність: можна ніч не спати, а вранці, прийнявши препарат, знову бути бадьорим. Рекомендується як натуральний стимулятор для спортсменів, а також для пришвидшення реабілітації після операції. Корисно приймати при авітамінозі, перевтомі, депресіях. Тому засоби із бобрового струменю корисні як для хворих, так і для здорових.
Мускус застосовують і в косметології: він розгладжує зморшки, сприяє омолодженню шкіри. Струмінь бобра використовують у парфумерії для виробництва дуже дорогих парфумів як природний аромат і фіксатор запаху.