усмішка

Той, хто усміхається, завжди сильніший за того, хто злиться

Усміхатися чи злитися — який вибір зробите ви, коли ситуація виходить з-під контролю? Дізнайтеся, як спокій і позитив можуть допомогти впоратися з проблемами та досягти більшого.

Існує думка, що людина живе тим, на чому зосереджена її увага. Тому коли ситуація виходить з-під контролю, і здається, що ви не знаєте, з чого почати, лише терпіння і здатність залишатися оптимістом можуть допомогти розв’язати проблему без негативних наслідків. Вибір на користь негативу, натомість, лише спричиняє емоційний дисбаланс, що веде до ще більшого стресу і злості.

Спокій та усмішка допомагає досягти більшого

Більшість конфліктів виникають між близькими людьми. У таких ситуаціях завжди є два шляхи: або ми втрачаємо контроль, або намагаємося раціонально підходити до того, що відбувається. Рішення залежить від нашої здатності керувати імпульсами і зберігати увагу. Важливо дозволити собі спокійно подумати й заспокоїти внутрішній розлад, замість того, щоб реагувати емоційно.

“З усмішкою простіше досягти бажаного, ніж з мечем”, – Вільям Шекспір.

Суть не в тому, щоб хтось переміг, а хтось програв у суперечці. Перемагає той, хто залишався більш врівноваженим. Мирний діалог, своєчасна усмішка та спокій у відповідь на агресію — ці якості будуть корисні в майбутньому. Ось чому існує така мудрість: «Якщо хочеш досягти успіху, усміхайся».

Радимо також прочитати: Сміх – чудові ліки для серця, від стресу і зайвих кілограмів

Злість — це дорога в нікуди

Гнів призводить до безвихідних ситуацій. Він заважає чути і бути почутими, не дає можливості зрозуміти інших та бути зрозумілим для них. Коли ми злі, ми вже не бачимо нічого, окрім власного его. Жодна зі сторін конфлікту не звертається до можливості помилок, нав’язує власні ідеї замість того, щоб пояснити їх.

“Злитися — це все одно що хапатися за розпечене вугілля, щоб кинути його в іншу людину. Єдиний, хто отримає опіки — це ви самі”, — Будда.

Гнів затуманює розум, переконуючи людину, що її точка зору завжди правильна. Іноді люди навіть не усвідомлюють, що перемога в конфлікті не принесе їм нічого позитивного, якщо вони не розуміють думки опонента.

Спокійне вирішення складної ситуації

З іншого боку, той, хто зустрічає труднощі з усмішкою, виявляється більш стійким, ніж той, хто злиться. Така людина розуміє, що занурення в емоції — це найгірший ворог здорового аналізу, часто породжується гнівом. Вона отримує цінний досвід пошуку розв’язання проблеми, відкриваючи для себе терпимість. Дуже важливо вміти слухати і поважати чужу точку зору, яка може відрізнятися від нашої.

Вміння контролювати себе у важкі моменти допомагає не тільки уникнути конфліктів, а й подолати власні пориви люті. Йдеться не про те, щоб ігнорувати проблеми, а про те, щоб навчитись ефективно ними управляти.

Радимо також прочитати: Ось за що я люблю неідеальних жінок

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook