6 квітня – Марії Єгипетської, яку зображують на іконах напів оголеною

У Марії Єгипетської була дивовижна доля: вона пройшла шлях від небаченої розпусти з юних літ до життя у пустелі, де 48 років каялася за свої гріхи.

Преподобну Марію Єгипетську вшановують 1 квітня та у п’яту неділю Великого посту (2025 року припадає на 6 квітня). Її вшановують, як блудницю, яка розкаялася. На іконах Марію Єгипетську зображують літньою жінкою, тіло якої ледь прикрите лахміттям.

Яким було життя Марії Єгипетської

Марія народилася в Єгипті в середині V століття. У 12 років вона пішла з батьківського дому, вирушивши в Олександрію. Там стала блудницею. Вона тонула у пристрастях. Її хіть була такою великою, що вона навіть не брала грошей за розпусту, тому жила у злиднях. Так минуло 17 років.

Одного дня, побачивши натовп лівійців та єгиптян, які прямували у гавань, вона пішла за ними й сіла на корабель до Єрусалима. Щоб сплатити вартість подорожі, жінка торгувала своїм тілом. Вони прибули до Святого Міста на свято Воздвиження Хреста Господнього. На свято Воздвиження Марія з паломниками прийшла до храму, однак невидима сила не пустила її.

Жінка злякалася, зрозуміла, що це її гріхи не пускають до Христа, і почала молитися до Богородиці про допомогу. І їй вдалося зайти у храм. Там Марія почула голос: “Якщо ти перейдеш Іордан, то знайдеш спокій”.

Вийшовши з храму, вона купила на милостиню, яку отримала від одного паломника, три хлібини, дізналася, як дістатися до Іордана і надвечір прибула до церкви Іоана Хрестителя. Омившись у водах святої ріки, вона причастилася, з’їла половину хлібини й заснула на березі ріки. Наступного ранку вона перейшла через потік і з того часу жила у пустелі сорок сім років у повній самотності.

Її одяг перетворився на дрантя. Потерпаючи вдень від спеки, а вночі – від холоду, вона споживала лише траву й дике коріння.

Якось на Великий піст з монастиря у пустелю пішов молитися Зосима. Він побачив пустельника, “голого чоловіка, який втікав, тіло якого почорніло і висохло від сонячної спеки і зимових дощів, а голову вкривало довге волосся”. Це була Марія Єгипетська. Зосима хотів просити благословення в Божого чоловіка, та жіночий голос відповів: “Отче Зосиме, якщо хочеш, щоб я, грішна жінка, говорила з тобою, кинь мені свого плаща, щоб я могла накритися ним!”. Він подав плащ, Марія розказала про своє життя і далі вони разом молилися.

Повне усамітнення, молитва, піст, сльози, щире каяття перетворили грішницю на праведницю. Марія Єгипетська стала джерелом надії і взірцем навернення до Бога для багатьох душ, пригнічених тягарем гріхів.

Зразок ікони преподобної Марії Єгипетської в українському сакральному мистецтві: дереворит з 1639 року, де пустельниця представлена в повний зріст, а обабіч – чотири клейми з житія.

Молитва, яка допоможе отримати прощення гріхів усього роду

Про що моляться до Марії Єгипетської

Преподобна Марія Єгипетська, як грішниця, що покаялася, допомагає й іншим отримати справжнє прощення. Перед іконою святої моляться про вибір правильного шляху в житті, позбавлення від пристрастей і пагубних звичок.

До Марії Єгипетської в народі заведено молитися про захист від пристріту, поганого слова і лихого ока. Її вважають покровителькою і заступницею жінок, які розкаялися, а також страшною суддею для тих, хто цього не зробив.

Жінки просять Марію Єгипетську про дарування християнської мудрості, захист від гріха перелюбу та про благословення вірності і цнотливості.

Марія Єгипетська вважається покровителькою жінок, особливо тих, хто грішить і хоче покаятися. Святій моляться, коли намагаються перемогти той чи інший гріх, просять відвести від гріха.

Зустріч Марії і Зосима

Сильна молитва до святого Афанасія від усіх бід

Що не можна робити у День Марії Єгипетської

На Марії Єгипетської заборонено:

  • сваритись та лаятись;
  • пліткувати;
  • ображатися;
  • відмовляти у допомозі;
  • важко працювати;
  • брати та давати гроші у борг;
  • вишивати, в’язати, займатися рукоділлям;
  • бажати зла;
  • об’їдатися.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook