Фахівці Національної служби здоров’я України роз’яснили, в яких випадках анестезія і знеболення є безоплатним для пацієнта.
У медичних закладах, які мають договір із Національною службою здоровʼя України, анестезія включена в послугу, яка надається і покривається Програмою медичних гарантій. Тобто, пацієнт не повинен платити за анестезію.
Незалежно від того плановою є операція чи ургентною, а також у разі інших втручань, під час діагностики чи лікування. Заклад має забезпечити необхідні лікарські засоби, які входять до Національного переліку, а також ті, які закуповуються у централізованому порядку коштом інших програм держбюджету.
Під наркозом. Що треба знати про анестезію
Хто має право на безоплатне знеболення
Пацієнту гарантується безоплатна анестезія у таких пакетах медичних послуг:
- “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня” – забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу під час хірургічних операцій та обстежень.
- “Медична допомога при пологах” – зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, в тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур.
- “Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах”.
Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у пакети:
- “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”;
- “Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій”;
- “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”;
- “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда;
- “Стаціонарна психіатрична допомога”;
- “Стаціонарна паліативна допомога”;
- “Діагностика та лікування дорослих і дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах”.
Чоловіки, заспокойтеся – потенція не слабне після анестезії. Консультує анестезіолог
Інші випадки безоплатного знеболювання
Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.
Під час проведення обстежень для раннього виявлення онкології: езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, гістероскопія, цистоскопія та бронхоскопія, пацієнту гарантоване знеболення та обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом із консультацією лікаря-анестезіолога.
Крім того, анестезія обов’язкова під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хіміотерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах.
Якщо у вас вимагають оплатити анестезію
У разі, якщо за безкоштовну послугу в медзакладі вимагають гроші, або вже стався факт оплати, ви можете поскаржитися директору закладу, власнику закладу (обласна, міська, селищна рада), до регіонального департаменту охорони здоров’я або ж НСЗУ.
У медичних закладах, які законтрактовані з Національною службою здоров’я, українці не повинні платити за знеболення.
Щоб гарантовано отримати безоплатну анестезію достатньо зайти на сайт НСЗУ, знайти рубрику “Електронні послуги”, де у вигляді карти вказано, які послуги, зокрема й анестезія, безоплатні в тому чи іншому медичному закладі.
Якщо немає можливості шукати інформацію в інтернеті, можна зателефонувати на гарячу лінію за номером 16-77. Оператор контакт-центру надасть адресу певного медзакладу в якому ви зможете безоплатно отримати необхідну медпослугу.
Через оператора ви також можете подати скаргу на лікарню, в якій у вас просили оплатити за певні послуги чи зробити благодійний внесок. Або ж самостійно подати скаргу за онлайн-формою на сайті НСЗУ в розділі “Громадянам”.
Post Views: 31