Чоловіки, заспокойтеся – потенція не слабне після анестезії. Консультує анестезіолог

У народі можна почути багато міфів про анестезію, починаючи від розвитку імпотенції у чоловіків, закінчуючи «вічним сном». Чи насправді це так, дізнаєтеся з цієї статті!

Багато хто боїться операції через анестезію, думають, що не прокинуться. Інші впевнені: наркоз може стати причиною розвитку залежності до наркотичних засобів. Є ще група пацієнтів, яка вважає: раптом наркоз не подіє і доведеться випробувати біль, відчути жахи операції.

Але все це – вигадані міфи! Лікарі-анестезіологи перед тим, як вибирають вид наркозу, все ретельно перевіряють, оцінюють, уважно вивчають історію хворого. Тому дуже рідко допускають помилки, що призводять до трагедії. Про особливості наркозу розповідає анестезіолог Максим Аніщенко.

Чоловікам наркоз навіть корисний

Нині для загального наркозу використовуються потужні препарати. Лікар враховує їх вплив на серце, дихальну систему. При виборі індивідуального дозування, обов’язково враховується стан хворого: в разі порушень функцій серця, легенів, дозування зменшується, інакше пацієнт може померти. Підібрати необхідну дозу для загального наркозу складно, якщо її сильно зменшити, хворий може прокинутися під час операції.

Звичайно, кожен анестетичний лікарський засіб негативно впливає на людину. Він може викликати сильну блювоту, нудоту, слабкість, сильний головний біль, а також значно знижує артеріальний тиск. Коли препарати виводяться з організму, людині стає значно легше. Чоловіків можна заспокоїти – потенція не страждає після перенесеного наркозу. Навіть навпаки, у деяких чоловіків після операції збільшується тяга до сексуального життя.

Що стосується «вічного сну», то тут теж не потрібно хвилюватися. Після введення наркозу, дійсно, пошкоджуються клітини головного мозку, гинуть деякі нейрони. Протягом декількох днів можуть виникати проблеми з пам’яттю, також знижується концентрація уваги, але в загальному людина нормально виходить з наркозу і продовжує вести повноцінний спосіб життя.

У разі застосування короткотривалих сучасних лікарських засобів людина приходить до тями вже через півгодини. Деякі препарати мають більш тривалу дію, але після них пацієнт довгий час млявий і сонний.

Важливо враховувати реакцію на конкретний вид анестезії. У медицині вважається, що не існує людей, які довго виходять з наркозу, зовсім не переносять його. Всі наслідки пов’язані з низькою якістю препарату, а також відсутністю контролю за самопочуттям хворого під час проведення операції.

Раніше використовувалася анестезія з галотаном, кетаміном, окиссю азоту – це дуже небезпечні методи, вони мають ряд побічних ефектів і негативно відбиваються на стані головного мозку.

Чи ризикує людина зовсім не вийти з наркозу?

Статистика доводить: тільки 1 смертельний випадок на 200 тисяч під час проведення операції. Найчастіше ускладнення і летальні наслідки пов’язані з хірургічними причинами. А ось недавно довели, якщо людина довгий час знаходився в глибокому наркозі, вона може померти від різних захворювань протягом року. Таку закономірність виявили американці, які проаналізували понад 10 тисяч історій хворих. Але вони попередили, що дослідження неостаточне, є ще над чим працювати.

Для нескладної операції використовують внутрішньовенну анестезію. Найчастіше вона підходить для гінекологічних втручань. Наприклад, проводиться під час аборту.

Тут потрібно враховувати, що препарати відмінно присипляють, але не завжди добре знеболюють. Деякі лікарі вирішують проблему, додаючи наркотичні речовини. Ще досить довгий час може бути порушена увага, свідомість, розумові процеси. Це не менш небезпечний вид наркозу.

Зараз активно використовують Ізофлюран, Севофлюран, Ксенон. Основною перевагою лікарських засобів є їх мінімальний вплив на внутрішні органи. В даному випадку не потрібне використання сильнодіючих препаратів. Такий вид анестезії – простий, комфортний і безпечний.

Іноді траплялися випадки, коли люди прокидалися під час наркозу, але вони дуже рідкісні. Більш частіше пацієнт виходить з наркозу, якщо використовується кетамін, закис азоту. У медицині спостерігалися ситуації, коли жінка прокидалася під час екстреного кесаревого розтину або пацієнт приходив до тями після серйозної травми.

Чи потрібна анестезія при нескладних операціях?

Багато фахівців упевнені, що потрібно завжди використовувати наркоз, навіть при легких операціях. Людина не може довгий час терпіти біль, такий стан може негативно впливати на його центральну нервову систему, ендокринні залози, серце, кишечник, шлунок.

Уже давно доведено: всі лікарські препарати, які використовуються для наркозу, не призводять до розвитку наркоманії, навіть якщо доводиться приймати наркотичний засіб в післяопераційний період. Психологи вважають таку особливість захисним механізмом: в пам’яті наркотик не залишається засобом для отримання задоволення, він є препаратом для зняття болю.

У разі виникнення ускладнень під час хірургічного втручання для захисту пацієнта спеціально продовжують застосовувати наркоз. Але найчастіше вистачає введеної анестезії, тому людина відразу ж прокидається в палаті.

Наркоз – це вимушений захід, без якого під час операції не обійтися. Людина не здатна витерпіти сильний і тривалий біль, саме для цього була створена анестезія. Не потрібно вірити різним чуткам, найкраще пройти необхідне обстеження та проконсультуватися у досвідченого і надійного анестезіолога.

За матеріалами

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook