Сімейний лікар не має право відмовити пацієнту в укладенні декларації – це міф чи правда? Пояснюють фахівці Національної служби здоров’я України.
Коли сімейний лікар не має права відмовити
Сімейний лікар не має права відмовляти в укладенні декларації ВИКЛЮЧНО через:
- вік,
- стать,
- соціальний статус,
- історію хвороб,
- національність пацієнта тощо.
Коли лікар має право відмовитися від укладання декларації
Сімейний лікар, терапевт або педіатр має право відмовитись приймати декларацію, якщо має оптимальну кількість пацієнтів і в медзакладі лікарям не дозволено перевищувати оптимальну кількість пацієнтів.
Оптимальний ліміт декларацій:
- у терапевтів – 2000 декларацій,
- у сімейних лікарів – 1800 декларацій,
- у педіатрів – 900 декларацій.
Це – за умови, що лікар працює на повну ставку.
Чи можна звернутися до сімейного лікаря з ознаками депресії?
Що робити, якщо лікар не хоче укладати декларацію
- Якщо в медичному закладі є лікарі, які ще не досягли ліміту декларацій, але пацієнту відмовляють у підписанні, слід звернутися до керівника закладу за роз’ясненням. Впевнені, що пацієнту допоможуть обрати свого лікаря та укласти з ним або з нею декларацію.
- Якщо ж раптом всі лікарі в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги мають оптимальну кількість пацієнтів, радимо пошукати поруч інший заклад. Наприклад, приватний центр або лікаря-ФОП, які працюють за договором з НСЗУ. Знайти заклади, що підписали договори з НСЗУ, та перевірити кількість укладених з лікарем декларацій можна на дашборді “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map Або запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Post Views: 29