щоденні прокладки

Щоденні прокладки: користуйтеся правильно, щоб не наробити проблем

Чи шкідливо носити щоденні прокладки кожен день? Чим небезпечні щоденки для жіночого здоров'я? Як правильно вибирати і використовувати щоденні прокладки?

Хіба ж це не чудовий винахід – щоденні прокладки? Так, погодиться багато жінок. Проте не все так просто. Гінекологи застерігають, що щоденні прокладки можуть задати організму жінки чимало клопотів і проблем. Річ у тому, що їх часто використовують неправильно.

Чим небезпечні щоденки?

Для багатьох жінок використання щоденних прокладок є звичкою, з ними буцім відчувають “свіжість”. Але це не так. Щоденки захищають не жінку від бруду, а її білизну від виділень. Тому доцільно використовувати щоденні прокладки перед початком або в останні дні менструації, коли виділення не інтенсивні.

Небезпека щоденних прокладок полягає у тому, що вони створюють “парниковий ефект” – тепле вологе середовище, де погано циркулює повітря. Й у виділеннях, які у них накопичуються швидко й інтенсивно розмножуються бактерії. Ці хвороботворні організми можуть потрапляти у статеві органи і спричиняти різні гінекологічні захворювання, як-то, вульвовагініт, дизбактеріоз піхви, або й іще складніше – цистит або пієлонефрит.

“Коли я на прийомі запитую про скарги і про частоту рецидивів порушення мікрофлори, приблизно у 60% жінок встановлюю факт використання щоденних прокладок”, – розповідає зі свого лікарського досвіду гінеколог Ж.В. Варич.

Також з особливою обережністю варто ставитися до ароматизованих прокладок, а особливо тих, які, за словами виробника, просочені екстрактами різних рослин. Є висока вірогідність того, що такі прокладки можуть викликати подразнення чи алергію.

Якщо у вас чутлива шкіра. надавайте перевагу не звичайним щоденним прокладкам (вони виготовлені із видозміненого пластику), а таким, що виробляють з бавовни. Вони дорожчі, зате краще “дихають”. Також можна користуватися багаторазовими прокладками або просто носити з собою запасну білизну на випадок появи виділень.

Як правильно використовувати щоденні прокладки

Щоб засоби гігієни допомагали жінці, а не створювали додаткові проблеми зі здоров’ям, потрібно дотримуватися певних правил їх застосування:

  1. Кожна прокладка повинна бути в індивідуальній упаковці.
  2. Міняти щоденну прокладку потрібно кожні 4 години.
  3. Обирайте прокладки без ароматизаторів та “екстрактів”.
  4. Верхній шар прокладки повинен бути білим і не містити барвників (це додатковий ризик виникнення алергії в інтимних місцях).

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook