Швидко втомлююсь – чому так відбувається і що робити?

Коли людина прокидається вранці розбитою, без енергії та сил - це може бути ознакою низки захворювань, наслідком хронічної втоми, дефіциту магнію, вітаміну Д, інших цінних мінералів.

У житті кожного з нас бувають періоди почуття постійної втоми. Зазвичай це відновлення після хвороби, час догляду за малюком (декретна відпустка) або аврал, що затягнувся на роботі. Якщо ви розумієте, звідки ростуть ноги проблеми, що потрібно зробити для зміни ситуації, все гаразд. Інша справа, коли втома долає постійно – людина прокидається вранці розбитою, без енергії та сил. Це може бути ознакою низки захворювань, наслідком хронічної втоми, дефіциту магнію, вітаміну Д, інших цінних мінералів.

До речі, за опитуваннями медиків, швидка стомлюваність виникає не тільки на тлі постійних стресів, перевантажень. Відіграють роль спосіб життя, харчування, дефіцит вітамінів та мікроелементів. Тому комплексний підхід до проблеми обов’язково дасть результати.

Увага на спосіб життя

Брак фізичної активності, незбалансований питний режим, одноманітна дієта, постійний дефіцит сну – правильний шлях до хронічної втоми. Поміняйте режим дня, почніть харчуватися різноманітно та збалансовано, достатньо пити, висипайтеся. Результати не одразу, але обов’язково будуть. А головне – ви створите умови, у яких вашому організму буде комфортно.

Якщо багато стресуєте, робота не спокійна, бувають конфлікти вдома, опануйте техніку релаксації. Це можуть бути медитації, ванни з сіллю, аромотерапія, творчість, спорт. Головне, щоб вам подобалося та допомагало. При постійній втомі та дратівливості підтримати нервову систему допоможе прийом вітамінів, мінералів. Швидкі результати дають магній, вітаміни Д та В6.

Анемія

Анемія розвивається на тлі нестачі заліза та вітаміну В12. Зазвичай до порушень призводять похибки в харчуванні, але роль провокуючого фактора можуть виконувати й інші причини – наприклад, рясні менструації, внутрішні кровотечі, вагітність. Іноді анемію спричиняють депресії, стреси.

Зазвичай вітаміни від утоми та сонливості при дефіциті заліза дають швидкі результати, але потрібно правильно підібрати дозування. Також лікар розповість, як скоригувати дієту.

Онкологія

Серед причин постійної втоми та сонливості виділяють ракові захворювання. Але цього симптому недостатньо, потрібні інші – наприклад, різка втрата ваги, поява наростів, ущільнень. Для встановлення точного діагнозу необхідно зробити ряд аналізів, включаючи біопсію тканин, КТ, МРТ, лабораторні випробування крові. Чим раніше буде виявлено пухлину, тим краще.

Депресивні стани

Депресія – розлад психіки, що часто зустрічається. Це не просто нудьга чи сплін, як її часто називають, а фізичне нездужання. Починатися клінічна депресія може із незадоволеності життям, постійним почуттям смутку, але потім приєднується й інша симптоматика. Порушується сон, падає апетит, знижується концентрація уваги.

Дефіцит магнію

Швидка стомлюваність розвивається у тому числі на тлі нестачі магнію. Людина скаржиться на безсилля, низький рівень енергії, швидку стомлюваність. Можете здати аналіз на оцінку вмісту мікроелемента в крові або відразу почати приймати добавку, вона буде корисною для всіх. Рекомендовані добові дози – 300-1000 мг.

Коли потрібний вітамін Д?

Кальциферол – справжній вітамін від утоми. Він зміцнює м’язи, кістки, підтримує важливі функції організму. Також вітамін Д відповідає за імунну відповідь, стійкість до захворювань, контролює вміст у крові кисню, мінімізує ризики серцево-судинних захворювань, діабету. До перших симптомів гіповітамінозу D відносять:

  • часті застуди;
  • слабкість;
  • проблеми із засипанням;
  • зниження пам’яті;
  • безсоння;
  • біль у суглобах та кістках.

Ми провели дослідження українського ринку вітамінів, під час якого з’ясували – ефективні формули є. За відгуками лікарів та пацієнтів, вже у перші тижні прийому вітаміну D3 «Олідетрим» помітно покращується самопочуття, зростає рівень бадьорості та енергії. Доступні дозування для пацієнтів із різними потребами – 600, 1000, 2000 чи 4000 МО. Форма випуску – краплі та капсули. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook