Як уберегтися від укусів мошок та чим варто лікуватися, консультує лікарка-дерматологиня Інна Шидловська.
Як захиститися від укусів мошки
- Варто уникнення контакту зі шкідливими комахами. Це зовсім не означає, що не потрібно вибиратися на природу чи на город. Просто треба подбати про засоби захисту.
- Потрібно уникати місць поблизу прісноводних водойм: річок, озер та ставків. Це улюблені місця мошок, адже тут зароджуються їхні личинки.
- При прогулянках на природі або ж при роботі на городі варто обрати одяг, що повністю закриває руки та ноги, шию. Бажано, щоб одяг був широкий та легких, але цупких тканин, якщо на вулиці спекотно.
- Захистити себе від комарів і мошок можна за допомогою репелентів, у склад яких входять хімічні речовини диетилфталат або диетилтолуамід. Не варто вибирати універсальні засоби «три в одному» – вони або токсичні, або малоефективні.
- Можна скористатися саморобними репелентами (зробити розчин ванілі: у 50 мл води розчинити 1 ч. ложку ваніліну. Діє ця суміш 4 години, зберігається 4 дні). Допоможе відлякати комах ефірна олія чайного дерева, яку можна додати у звичайний крем для рук.
Що робити, якщо вкусила небезпечна комаха
Якщо ж все-таки вам не вдалося вберегтися від укусу цих комах, то варто знати, які заходи вжити.
- Якщо місце укусу свербить нестерпно, температура тіла підвищилася, впав тиск, збільшились лімфовузли, а сам укус має жахливий вигляд – треба терміново звернутися до лікаря. Жодного самолікування в такому випадку бути не може!
- НЕ ЧЕСАТИ! У місці укусу виділяється біологічно активна речовина – гестамін, що викликає сильний свербіж. Чим більше будете чесати – тим більше буде свербіти. До того ж велика ймовірність занести інфекцію. Особливо влітку, коли шкіра волога, інфекція поширюється дуже швидко.
- Для знезараження місця укусу можна використати спиртові розчини саліцилової кислоти або борної кислоти, нашатирний спирт, розведений з водою, чи содовий розчин, якими варто протерти шкіру. Це також полегшить свербіж.
- Для полегшення свербежу також можна прийняти протиалергічні препарати (кальцію глюконат, Супрастин, Едем (Еріус), Л-цет або ж інші протиалергічні препарати, які є у домашній аптечці).
- Якщо мошка сильно покусала дитину, то краще продезінфікувати кожен укус розчином календули, а також скористатись маззю на основі календули.
Post Views: 24