Здоров'я та краса Народна медицина

Суміш академіка Філатова для зміцнення зору “не працює”

В інтернеті є багато публікацій про так звану суміш академіка Філатова, яка буцімто має властивість покращувати зір. Йдеться про суміш алое, волоських горіхів, меду та лимонів. Ми з’ясували правду.

В інтернеті є багато публікацій про так звану суміш академіка Філатова, яка буцімто має властивість покращувати зір. Йдеться про суміш алое, волоських горіхів, меду та лимонів для покращення зору та зміцнення імунітету.

Однак, цьому немає підтверджень, – повідомляють експерти з перевірки фейків voxukraine.org. Жодне дослідження не підтверджує ефективність вказаної суміші для покращення зору.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану.

У будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

  • Алое — рослина, лікувальні властивості якої ще досліджують. Алое потенційно ефективне при акне, опіках та пошкодженнях шкіри, цукровому діабеті та ожирінні. Однак,вченим потрібно провести більше досліджень, щоб визначити ефективність алое. Ця рослина не має лікувальних властивостей для покращення зору.
  • Волоський горіх потенційно ефективний для зниження холестерину. У народній медицині волоський горіх також застосовують при акне, діабеті, анемії, екземі, діареї, гастриті та захворюваннях серця. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність такого використання волоського горіха.

Немає досліджень, які б підтверджували позитивний вплив суміші алое, волоського горіха, лимону та меду на зір людини.

Дата публікації: 15.12.2021 img Поділитися