На Водохреще та напередодні ввечері у церквах освячують воду. Парафіяни набирають цю воду та після служби несуть додому. Що можна робити зі свяченою водою, а що ні, і чим вона помічна?
Скільки свяченої води потрібно на рік
Немає особливої норми для набору води й вдома вона не обов’язково має бути. Святиня необхідна священнослужителям для обрядів. Свячена вода є символом зв’язку між матеріальним світом та духовним життям.
Різниця святої води та звичайної
Хімічний та фізичний стан в обох видів води однаковий.
Кажуть, що свята вода тривалий час не псується. Священнослужителі освячують воду за допомогою срібного або золотого хреста. Якщо святу воду перелити в забруднену ємність, то вона зіпсується.
Правила користування свяченою водою
Конкретних правил користування свяченою водою не існує. Зазвичай нею окроплюють оселю або просто п’ють. Кожна людина сама вирішує, навіщо їй потрібна свята вода. Однак, всі дії мають бути щиросердним та з великою вірою у серці.
Використання святої води замість лікарських засобів
Свячена вода бере участь у духовному житті, але не може замінити ліки. Молитва, також, не замінює лікарських засобів. Проте, хвороби беруть свій початок з душевних страждань, тому можна пити свячену воду та приймати ліки одночасно.
Занурення в ополонку
Занурення в ополонку не має нічого спільного з очищенням від гріхів. Краще відвідати храм та помолитися, посповідатися.