Немає енергії – немає нічого, це факт. Нічого не хочу, сил ні на що немає, ресурсу немає. Вам це знайомо? Що робити у такій ситуації, радить психологиня Юлія Золіна.
Все ближче кінець року, кожен добереться до нього в різному стані, хтось у такому, що бувало і краще, а хтось феєрично як майстер управління своїми ресурсами. Якщо ви раптом належите до перших, Тоді вам варто прочитати до кінця.
Почати потрібно з діагностики
Сядьте прямо, спина пряма, ноги та руки не схрещуйте, постарайтеся розслабитися.
Визначте, де ви зараз перебуваєте за своїм внутрішнім відчуттям, на скільки ви почуваєтеся в ресурсі від 1 до 10, де 1 – лежу, нічого не хочу, поможіть чим можете, а 10 – я суперлюдина, п’ятирічка з два дні, подайте мені ще он ті гори – їх теж зверну.
Так, точка відліку є, запам’ятайте її або запишіть. На все про все хвилин 5, не більше.
Тепер сядьте прямо, розслаблено (на скільки це можливо), руки та ноги не схрещуйте, очі можна заплющити.
Можете відчути/побачити як це для вас, коли енергії на ту цифру, яка відповідає вашому стану зараз, зафіксуйте для себе, потім рухайтеся вгору до 10 і вниз. До 1 доходити не треба, зупиніться там, де ваш стан “мінімально хороший”, тобто якщо ще трохи вниз – теж норм, але вже якось не дуже.
Запам’ятайте чи запишіть – це той рівень вашого ресурсного стану, нижче якого краще не опускатися, а вже розпочати дії для стабілізації та підвищення рівня енергії. Загалом профілактика – наше все.
Чи вдалося знайти свій рівень норми? Чи відрізняється від поточного? Якщо так, то в який бік?
Пропишіть для себе п’ять чи десять простих способів швидкого, не затратного поповнення свого ресурсу – це буде вам шпаргалкою-підтримкою, оскільки у період втоми енергії на творчість і креатив вже не буде.
Приклад: полежати у ванній з сіллю, погрітися на сонці, подивитися для вас хороший фільм / мультик / передачу, медитувати, з’їсти щось смачне та ін.