Відпочинок Сім'я

Післясвяткова депресія – не вигадка. Як повернутися до життя і роботи

У багатьох людей після свят погіршується настрій, бракує сил, з’являється апатія і навіть депресія. Які причини і що робити?

Чому після свят часто погіршується настрій

У більшості людей після тривалих свят, як-то Різдвяних, погіршується настрій. Мали би відпочити, набратися сил і з натхненням повернутися до роботи, а дзуськи – ні сил, ні настрою, ні бажання вставати з ліжка. Причин цього явища кілька, і вони цілком природні.
 • Зазвичай з початком нового року люди планують почати нове життя і все змінити. Та дуже швидко розуміють, що нічого не змінюється, рутина поглинає всі добрі наміри і великі плани. І тоді приходить розчарування і розпач.
 • У результаті тривалих святкувань і посиденьок допізна збивається біологічний годинник, порушується режим сну. Від цього потерпає весь організм і виникає відчуття постійного роздратування.
 • Зимові свята – це період очікування дива. А коли вони минають, а дива так і не відбувається, піднесений настрій змінюються на смуток і розчарування.
 • Після тривалих вихідних не хочеться знову йти на роботу, повертатися до попереднього режиму праці, рано прокидатися, виконувати повсякденні завдання і повертатися до рутини.
 • Причиною апатії, браку сил є також святкове меню. До цього призводить надмірне вживання жирного, смаженого, солодкого. У малих кількостях це піднімає настрій, а у великих – навпаки, пригнічує.

Що робити, щоб повернутися до звичного життя

 1. Згадайте, що календар – це умовність, а “нове життя” – це не якісь різкі грандіозні зміни, а поступові маленькі щоденні кроки. Ви можете їх почати робити будь-коли. Не тільки 1 січня і не тільки з понеділка.
 2. Поступово повертайтеся о звичного режиму життя. Не робіть насилля над собою! Спробуйте у перші робочі дні не ухвалювати важливі рішення, дайте собі час на відновлення робочого тонусу.
 3. Візьміть за правило “digital-detox” – обмежте користування смартфоном, читайте і слухайте менше новин, переглядайте соцмережі тільки протягом визначеного часу, не засинайте з телефоном у руках і лягайте в один і той самий час.
 4. Більше читайте, дивіться хороші фільми, спілкуйтеся, робіть те, що вас тішить і не забувати, що для цього треба знаходити час завжди.
 5. Тренуйтеся і багато гуляйте. Це нормалізує обмін речовин і гормонів, як наслідок – покращується і фізичний, і психологічний стан.
 6. Дайте собі чесну відповідь: чому ви не хочете йти на свою роботу? Можливо, час щось змінити? Наприклад, умови праці, режим, заробітну плату або кардинально змінити місце роботи чи навіть фах?
 7. Змініть харчування. Введіть в раціон більше овочів, уникайте солодкого – і невдовзі відчуєте, що настій покращився.
Дата публікації: 11.01.2021 img Поділитися