Тут 14 посилань, що допоможуть батькам та вчителям захистити дітей від інтернет-загроз. Ці корисні ресурси порадили експерти — кіберполіцейський, ювенальний та шкільний поліцейські, психолог та експертка з цифрової безпеки під час онлайнової розмови, яку днями провела громадська організація DreamKyiv (cutt.ly/fv19Gd0)
- Форма зворотного зв’язку на сайті Кіберполіція, в якій дитина та дорослий може залишити звернення про будь-яку небезпеку в інтернеті для дитини: cutt.ly/Uv18jB1. Обов’язково зазначте у вашому зверненні конкретну інформацію про правопорушення, що, на вашу думку, сталось: якщо це листування дитини з ймовірним правопорушником, зробіть скріншоти всього листування та/або надішліть поліції посилання на сторінку ймовірного зловмисника. Якщо Департамент кіберполіції отримує інформацію «В інстаграмі домагались до дитини» без посилань на акаунт зловмисника/дитини або скріншотів переписки — поліція не може нічого зробити, бо для розслідування бракує даних.
- Дитячий психолог з 25-річним досвідом роботи Олена Науменко (cutt.ly/ecNpVqe) порадила батьками та вчителям до прочитання книгу Райнера Пацлафа під назвою «Застиглий погляд». У цій книзі автор дослідив фізіологічний вплив телебачення на розвиток дітей.
- Перший в Україні онлайн-курс для дітей, батьків та вчителів про цифрові права для дітей: cutt.ly/lv0qkJr. Присвячений формуванню цифрових навичок, критичного мислення, навичок безпечного користування найпопулярнішими соцмережами та інтернетом загалом. Створений Мінзмін за підтримки European Union in Ukraine.
- «Школа онлайн-безпеки дітей» (cutt.ly/Ev0qL4E) — освітній проєкт для вчителів та батьків, які хочуть захистити своїх дітей від загроз в інтернеті. Проект про те, як забезпечити максимальну користь інтернету для дітей, які загрози чекають на дітей в онлайн-середовищі та як від них дитя захистити. Програма базується на Рекомендаціях із захисту дітей у цифровому середовищі, що були видані в 2020 році Міжнародним союзом електрозв’язку — спеціалізованим агентством ООН.
- Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» (cutt.ly/Nv0woDl) на сайті https://osvita.diia.gov.ua/. Категорія: для батьків. Тривалість серії: 8-10 хвилин. Кількість серій: 11.
- Ось посилання на онлайновий довідник щодо безпеки в інтернеті «Створюємо онлайн-простір разом із дітьми» освітнього проекту Stop_sexтинг: cutt.ly/Nv0eo7n.
- Національна дитяча гаряча лінія надає консультації в телефонному та онлайновому режимах у будні дні з 12:00 до 20:00 годин. Короткий номер 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів), 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
- Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації для педагогів та батьків щодо безпеки дітей у цифровому просторі: cutt.ly/zv0rTPn;
- За ініціативи Міністерство цифрової трансформації України громадська організація Мінзмін за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) створила переклад рекомендацій щодо захисту дітей у цифровому середовищі фахівців з широкої міжнародної спільноти: cutt.ly/Zv0r8x6.
- Посилання на дитячу міні-книгу «У мережі з Санго», що знайомить дітей з їхніми правами та з правилами безпеки в цифровому середовищі: cutt.ly/ev0tvXq. Книгу підготували Мінзмін;
- «Робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі. Виконай завдання разом із Санго» від Мінзмін, що допомагає дітям безпечно та із задоволенням проводити час у мережі: cutt.ly/dv0tBjl;
- Експертка з цифрової безпеки Анастасія Апетик рекомендує додаток для батьків https://kid-control.com/ для відстеження дій дитини в цифровому просторі та наголошує, що важливо пояснити дитині, для чого ви це робите.
- За цим посиланням фахівці UNICEF Ukraine та міжнародні експерти з питань кібербулінгу та захисту дітей відповідають на запитання та дають поради щодо способів боротьби з онлайн-булінгом: cutt.ly/cv0yMeb.
- Тут громадська організація DreamKyiv розповіла про те, в чому полягає робота шкільного офіцера поліції та як запросити такого поліцейського на урок до вашої дитини: cutt.ly/Ov0ur62.
-
Діти і соцмережі: що робити, якщо дитина постійно сидить в інтернеті
Post Views: 28