Здоров'я та краса Народна медицина

Слабкий імунітет? Допоможуть солодощі

Їжте шоколад для зміцнення здоров’я! Вчені з Німеччини встановили, що головний інгредієнт цього продукту, какао-боби, є оптимальним джерелом цінного вітаміну для людського організму.

Для початку какао-боби містять вітамін D. При їх висушуванні на сонці він видозмінюється, перетворюючись в іншу форму даного нутрієнту – вітамін D2. Найбільше цієї корисної речовини містять в собі какао-олію і темний шоколад.

Вітамін D2 (ергокальциферол) бере участь у багатьох біохімічних процесах, що відбуваються в організмі. Його головна роль полягає в регулюванні засвоєння найважливіших мінеральних макроелементів – кальцію і фосфору.

Разом з іншими активними елементами групи D він допомагає відкриттю кальцієвих канальців у клітинних мембранах для регулювання обмінних процесів. Останні наукові дані підтверджують здатність вітаміну D2 запобігати активності прозапальних медіаторів, з якими пов’язують розвиток аутоімунних захворювань. Також вітаміни групи D нормалізують процес згортання крові і покращують діяльність щитовидки.

Але слід пам’ятати, що гіповітаміноз (недолік) вітаміну D шкодить організму, наприклад, призводить до частих застуд.

Вченими зі Швеції (Каролінський інститут і Упсальський університет) гіркий шоколад після проведеного дослідження був віднесений до протизапальних продуктів, вживання яких може продовжувати життя. Фахівці мають намір і далі досліджувати корисні властивості какао, чий оздоровчий потенціал на їхню думку набагато більш суттєвий, ніж відомо сьогодні.

Дата публікації: 14.02.2019 img Поділитися