Лікарі не просто так запитують пацієнтів про шкідливі звички, бо саме вони здатні прискорити процес виникнення і розвитку раку.
Наприклад, ймовірність захворіти на рак легень у курців становить близько 22% протягом життя. У тих, хто курив і кинув, — 4%; у тих, хто курить інколи, — 13%; у тих, хто не курив ніколи, ризик появи онкозахворювання становить 0,3%.
Відчуйте різницю: 22% проти 0,3%.
Як показують статистичні дані, відмова від шкідливих звичок істотно знижує ризики виникнення онконедуг.
Для цього достатньо зробити кілька кроків до здорового життя:
- відмовитися від куріння;
- не зловживати алкогольними напоями;
- захищати шкіру від сонця;
- обмежити вживання червоного м’яса;
- підтримувати здорову масу тіла;
- не мати хронічних захворювань чи будь-яких тривалих запальних процесів у організмі.
Медицина не стоїть на місці: завдяки сучасним терапевтичним методикам імовірність успішного лікування раку на ранній стадії дуже велика.
Ефективним сьогодні вважають і збирання власної сімейної історії. Для виявлення схильності до тої чи тої онконедуги важливо знати, чим хворіли батьки, бабусі, дідусі і т. д. Що більше буде відомо про хвороби вашої родини, зокрема історії ракових захворювань, то вищий шанс не захворіти або як мінімум відстрочити виникнення того чи іншого виду раку в майбутньому.
Також важливим фактором є підтримання здорового способу життя. Дослідники стверджують, що 30–50% випадків смерті від раку можна було уникнути, якби людина просто змінила свій спосіб життя.