Глаукома – найпідступніше офтальмологічне захворювання

Серед всіх офтальмологічних захворювань глаукома є найпідступнішою. Як правило, людина непомітно та поступово втрачає зір аж до повної сліпоти.

Глаукома – одне з найпоширеніших захворювань очей. Вона посідає друге місце серед основних причин сліпоти. У хворих глаукомою відбувається пошкодження зорового нерва, що повільно прогресує, поступово призводячи до втрати поля зору. За результатами досліджень, ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання становить 27%, а на обидва ока – 9%.

Серед всіх офтальмологічних захворювань глаукома є найпідступнішою. Як правило, людина непомітно та поступово втрачає зір аж до повної сліпоти. Відновити зір у такому разі неможливо. «Захворювання на ранніх стадіях протікає безболісно, – розповідає лікар-офтальмолог Олена Коноваленко, – тому може залишатися непоміченим. Зазвичай до того часу, коли пацієнт помічає зниження зору, буває запізно. Глаукома часто вражає обидва ока. При відсутності лікування вона може призвести до значної безповоротної втрати зору і навіть до повної сліпоти».

ВАМ 40+ І ВИ МАЄТЕ ВИСОКИЙ ТИСК? СТЕРЕЖІТЬСЯ ГЛАУКОМИ
Глаукома розвивається при порушенні циркуляції рідини та кровопостачання в оці. Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок загибелі зорового нерва (атрофії), основною причиною якої є постійне підвищення внутрішньоочного тиску.

Глаукому найчастіше діагностують у людей у віці після 40 років і старше. Із кожним десятиліттям життя ризик розвитку глаукоми подвоюється. Хвороба вражає спочатку одне око, але через деякий час симптоми проявляються і на другому.

Найпоширенішими причинами глаукоми є судинні захворювання (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, атеросклероз), а також неврологічні захворювання, пухлини мозку, струс головного мозку.

У зону ризику потрапляють люди, у яких є родичі з діагнозом глаукома. Якщо у вас є близькі родичі, хворі глаукомою, то ризик розвитку хвороби у вас в 3‒9 разів більший. У людей із міопією (короткозорістю) ризик розвитку глаукоми збільшується в 2‒4 рази.

Симптомами захворювання можуть бути «мушки» перед очима, райдужні кола навколо джерела світла, затуманення зору. Але зазвичай на ранніх стадіях захворювання симптоми і скарги у хворих відсутні. Ось чому так важливо всім людям після 40 років один раз на рік перевіряти рівень внутрішньоочного тиску та проводити офтальмологічне обстеження.

ОПЕРУВАТИ ЧИ НІ – ОСЬ У ЧОМУ ПИТАННЯ
Після діагностики лікар-офтальмолог визначає стадію і форму глаукоми. Від цього залежать методи лікування захворювання: медикаментозний, лазерний або ж, за потреби, хірургічний. Глаукому не лікують жодні дієти, харчові добавки, вправи та народні методи.

Основне лікування при глаукомі полягає у зниженні внутрішньоочного тиску. Рекомендують приймати очні краплі. Пам’ятайте: підібрати оптимальний препарат може тільки лікар-офтальмолог. Очні краплі закрапують ЩОДНЯ, без перерви, протягом усього життя!

Лікар може рекомендувати лазерні методи лікування (лазерна іридектомія, або селективна лазерна трабекулопластика). Цей метод застосовується на ранніх стадіях хвороби, як додатковий метод лікування направлений на зниження внутрішньоочного тиску. Може призначатися окремо або в доповненні до медикаментозного лікування. Лазерне лікування глаукоми абсолютно безболісне.

Коли використання крапель та лазерної терапії не дає бажаного результату, необхідне хірургічне втручання – створення додаткового відтоку рідини з ока хірургічним шляхом. Найбільш ефективною на ранніх стадіях є проведення антиглаукомної операції – глибока синустробекулектомія. Якщо глаукома була діагностована своєчасно, то операція дозволить знизити внутрішньоочний тиск і відновити зорові функції.

Складні форми глаукоми усувають під час операції з використанням фільтруючої системи Ex-press та дренажного клапану Ahmed. Це допомагає досягнути тривалого стійкого гіпотензивного ефекту. Лазерна діоїдна циклофотокоагуляція – метод, що використовується при рефрактерній болючій глаукомі, коли інші методи вже не мають ефекту.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook