Які добрива люблять хвойні рослини
Оскільки хвойники не скидають листя, вони не потребують великої кількості поживних речовин, необхідних для нарощення зеленої маси. Вони ростуть повільно, але теж потребують підживлення, але не в такій кількості.
Якщо хвойні рослини втрачають вигляд, хвоя дрібніє і тьмяніє, змінює колір, – це сигналізує про те, що рослину треба підживити у міжсезоння. Це допоможе зберегти насичений колір вічнозелених рослин. Для цього потрібен магній, сірка, залізо та інші речовини, за винятком хлору, який для них шкідливий.
- Не рекомендується підживлювати хвойники гноєм, оскільки він може спалити кореневу систему, бо містить багато азоту, який погано впливає на ріст розвиток хвойних рослин. Гній можна використовувати тільки у вигляді перегною, якому вже понад три роки. Ним достатньо посипати ґрунт навколо рослин.
- З мінеральних речовин хвойники люблять магній, необхідний для фотосинтезу хвої. Тому рекомендується підживлювати доломітовим борошном (0,5-1 кг на одне дерево).
- Багато хвойників росте на кислих ґрунтах, в яких дуже мало вільного кальцію. Цього елементу рослини потребують напровесні, коли відростають молоді пагони. Тому у весняних добриває повинен бути кальцій.
- При покупці добрива в магазині перевіряйте склад. Комплексні добрива повинні містити достатню кількість мікроелементів, тому що при їх нестачі у хвойних дерев може розвинутися хлороз – побіління або побуріння хвої.
Одне з найбільш доступних добрив для хвойних – компост. Його можна легко приготувати самостійно з того, що є на ділянці:
- бур’яни,
- бадилля,
- органічні відходи.
Компост, на відміну від перегною, не містить великої кількості азоту, зате в його склад входить повний набір необхідних для здорового росту рослин мінералів і мікроелементів. Готовий компост потрібно розкласти в пристовбурних колах хвойних рослин, а потім граблями перемішати з верхнім шаром ґрунту.
Хвойні рослини в саду: які бувають проблеми і як їх вирішувати
Коли підживити хвойні рослини
- Напровесні, щойно сходить сніг, хвойники можна один підживити компостом.
- У червні або серпні потрібно вносити комплексні мінеральні добрива, це підтримуючі підживлення.
- Востаннє удобрювати хвойники можна максимум за місяць до настання перших заморозків. Пізніше підживлювати хвойні рослини не рекомендується, тому що вони можуть підмерзнути взимку.
- Хвойні рослини краще недопідживити, ніж внести зайву кількість добрив. У жодному разі не можна вносити азот, особливо в другій половині літа.
- Восени хвойні можна підживлювати лише суперфосфатом або спеціальними осінніми добривами для хвойних. Сухі добрива вносити під перекопування або розсипати навколо стовбура і поливати.
Як своїми руками виростити саджанці хвойних рослин і заощадити на озеленні