Без категорії Сад

Хвойні рослини в саду: які бувають проблеми і як їх вирішувати

Завдавати шкоди і псувати зовнішній вигляд хвойних рослин можуть не тільки шкідники та хвороби. А ще у цих рослин суттєві вимоги до світлового режиму або особливостей ґрунту, тому до вибору місця для посадки треба підійти особливо ретельно. Жовтіє та обсипається хвоя Пожовтіння хвої – поширена проблема. Його причиною може бути яскраве сонце та захворювання, серед […]

Завдавати шкоди і псувати зовнішній вигляд хвойних рослин можуть не тільки шкідники та хвороби. А ще у цих рослин суттєві вимоги до світлового режиму або особливостей ґрунту, тому до вибору місця для посадки треба підійти особливо ретельно.

Жовтіє та обсипається хвоя

Пожовтіння хвої – поширена проблема. Його причиною може бути яскраве сонце та захворювання, серед яких одне з найпоширеніших – шюте. Ознаками цього захворювання є зміна кольору хвої, відмирання і обсипання. Хвороба може призвести до загибелі рослини.

Пожовтіння хвої також викликає іржа. Вона ослаблює рослина, створюючи сприятливі умови для шкідників і інших хвороб. Ця хвороба може поширитися на інші дерева і рослини, в тому числі плодові та декоративні.

Причиною втрати хвойними декоративності або їх загибелі часто бувають шкідники, як-то хермес, короїди, довгоносики, пильщики та інші.

Негативно вплинути на декоративність хвойних рослин можуть такі помилки у догляді:

 • недостатній або надмірний полив;
 • неправильна посадка;
 • неправильне підживлення;
 • нерозвинена коренева система у саджанця;
 • вимерзання молодих саджанців.

Щоби хвоя була ідеальною

Аби ваші хвойні рослини були у всій красі, потрібно дотримуватися такого алгоритму дій.

 1. Обирати для посадки саджанці з добре розвиненою кореневою системою.
 2. Поливати саджанці засобами, які стимулюють утворення коріння.
 3. Правильно обрати місце посадки.
 4. Дотримуватися режиму поливання.
 5. Обов’язково навесні та періодично протягом сезону оглядати хвойні рослини.
 6. Регулярно здійснювати профілактичні обробки проти захворювань і шкідників спеціальними препаратами, починаючи з весни.
 7. Швидко реагування на будь-які зміни в розвитку рослини (зупинка росту, пожовтіння хвої, деформація гілок та інші).
 8. Укривати маленькі або ослаблені саджанці на зиму.

Як доглядати за хвойними рослинами протягом року

Навесні небезпечним для хвойників є яскраве сонце, тому невеликі рослини слід прикрити агроволокном або притінити. Накож навесні слід обрізати рослини, формуючу або санітарну.

У квітні можна садити хвойники. При цьому саджанець повинен обов’язково бути з грудкою землі, а ширина і глибина посадкової ями, більша на 20 см, підійде суміш з піску і торфу. Після посадки рослину треба ретельно полити, а ґрунт навколо замульчувати.

У травні слід починати підживлення, а влітку регулярно поливати, оглядати на наявність шкідників і ознак захворювань.

Восени слід обробити хвойники від хвороб і шкідників для профілактики. Також у цю пору можна садити саджанці. Молоді рослини на зиму треба укрити,  а для високих зробити каркас та обтягнути агроволокном.

Дата публікації: 16.06.2021 img Поділитися