Майстер-клас Сад

Дуже простий спосіб розмноження туї з гілочки

Туя – ідеальна рослина для озеленення присадибної ділянки. Вона невибаглива, її можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і в контейнерах. Має і карликові, і високі сорти. Її крону легко формувати. А найбільший плюс – її досить просто розмножувати звичайними живцями – із гілочки. 

Для живцювання найкраще підходять молоді однорічні пагони. Виберіть гілку і близько до стовбура рухом вниз зірвіть його разом з «п’ятою». Далі «п’яту» потрібно акуратно вкоротити і обрізати самі нижні зелені хвойні гілочки.

Зібрані і підготовлені таким чином живці об’єднують в пучки по сортах. Далі, посадковий матеріал потрібно витримати в розчині стимулятора росту (наприклад, Гетероауксин) 6-24 години. Занурювати в розчин необхідно тільки ту частину, яка потім буде в землі. Після вистоювання живців розчин разом з водою виливають на висаджені живці.

Якщо саджанців і сортів багато – розташовувати їх зручно в контейнері рядами по сортах. Ґрунт хвойні рослини люблять кислий і дихаючий. Бажано, щоб в субстраті були присутні верховий торф, пісок, кокосове волокно і агроперліт.

Безпосередньо перед посадкою «п’яту» кожного саджанця рекомендується занурити в розчин укорінювач. Кут висаджування залежить від сорту туї: прямостоячі види потрібно садити рівно, а ті, що стеляться – з невеликим нахилом. Крім того, при посадці живці необхідно орієнтувати по сонцю: на південь повертають ту сторону гілочки, яка до цього на кущі »дивилася» наверх.

Після посадки в ґрунт майбутні туї ретельно поливають. Контейнер з саджанцями бажано або трохи притіняти, або розташувати в півтіні. Якщо все буде зроблено правильно, то вже через 2-3 місяці ви отримаєте міцні молоді рослини зі сформованою кореневою системою.

Детальніше про живцювання туї – у відео.

Джерело

Дата публікації: 16.10.2020 img Поділитися