Іван-чай: чоловікам – для потенції, а жінкам – від головного болю

Забудьте про куповані чаї! Набагато смачніший та корисніший український Іван-чай, який можна зібрати і приготувати власноруч.

Іван-чай пили в Україні ще за часів Київської Русі. Купці привозили його в інші краї як подарунок і навіть експортували у сусідні країни, де він конкурував з індійськими та китайськими чаями. Останні сто років Іван-чай перебував у забутті. Його подекуди заготовляли травознаї. Не так давно Іван-чай знову став популярним, можна навіть купити чай у місцевих виробників. Або ж назбирати і висушити власноруч.

Росте Іван-чай практично по всій території України, але культивувати його складно. Тому й збирають дикорослий – із початку червня до кінця липня – під час цвітіння, поки не почало дозрівати насіння, яке має вигляд пуху. Для чаю годяться 5-8 пар верхніх листків. Квіти краще залишити, щоб рослина завершила свій життєвий цикл.

Листя потрібно прив’ялити у тіні. Далі скручують (кожен листок затискають між долонь і надають йому форму джгутика) або гранулюють (перекручуючи через м’ясорубку). Скручений чай менш міцний, має красивий колір та аромат. Листочки під час заварювання розгортаються, їх можна заварювати двічі. Гранульований чай має насичений темний колір, повністю розкриває аромат, його можна заварювати до трьох разів.

Після цього листя ферментують (тоді листя набуває характерного фруктового аромату і темніє) і висушують (у сухому темному теплому місці). Детальніше про те, як у домашніх умовах ферментувати чай, можна прочитати тут.

Готовий висушений чай можна довго зберігати і заварювати (1-2 г на склянку води 90 ОС, настоювати 10-15 хв) смачний та корисний чай. Готовий Іван-чай можна пити протягом двох діб, він не псується.

Чим корисний Іван-чай

А ви знади, що у листках Іван-чаю вітаміну С втричі більше, аніж в смородині? Та ще й інших корисних речовин безліч! А який смачний із нього чай! Недарма наші предки заготовляли багато Іван-чаю, щоб цілий рік насолоджуватися смачним та ароматним напоєм. У часи Київської Русі такий чай називали напоєм сили, адже він чудово тонізує весь організм.

За словами травозная Івана Просяника, Іван-чай потрібно пити насамперед чоловікам, яким перекотило за 40. Якщо пити постійно такий чай, він ефективно запобігає простатиту, хворобі, що зустрічається у кожного третього чоловіка. До речі, сушене листя Іван-чаю входить до складу більшості аптечних трав’яних зборів для підвищення потенції у чоловіків.

А ще він протизапальний, обволікає та знеболює. Тому його рекомендують вживати при катарах шлунку з підвищеною кислотністю, виразці шлунку, дванадцятипалої кишки. І опіки він лікує, і екземи, і незамінний при переломі кісток.

Доведений позитивний вплив Іван-чаю на нервову систему. Він показав свою ефективність у боротьбі з посттравматичними станами, стресом та при порушенні сну. А при мігрені (головному болю) кращого засобу не знайдете!

На відміну від трав’яних чаїв, які варто пити обережно, курсами і з перервами, іван-чай є щоденним напоєм. І практично не має протипоказань, за винятком індивідуальної непереносимості та алергії.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook