Кухня Рецепти

Домашній аромтний фруктовий чай з листя вишні, малини та смородини. Секрет – у ферментації

Я давно не купую чай, бо роблю його сама – з листя дерев і кущів, які ростуть біля дому. Чай виходить дуже ароматний, із яскраво вираженим фруктовим смаком. А все тому що не просто сушу листя, а ферментую його. Насправді, це зовсім просто, і я детально про все розповім у рецепті.

26.05.2021 10:05

Домашній фруктовий чай

Листя будь-яких фруктових дерев та ягідних кущів (мені подобається листя вишні, малини смородини, лісової суниці, яблуні, груші) та іван-чаю.

Краще окремо робити чай із різних видів листя (обов’язково підпишіть готовий чай!), а потім змішувати собі до смаку.

Зібрати листя, помити, висипати на рушник, щоб підсохло від води, скласти в пакет і покласти на кілька днів у морозильну камеру. Далі дістати, перемолоти на м’ясорубці крізь решітку з ВЕЛИКИМИ отворами. Скласти в емальовану або скляну ємність і щільно накрити кришкою (шар перекрученого листя має бути мінімум 10 см). Залишити на 4-7 год у теплому (мінімум 24 ОС, краще – 25-27 ОС) приміщенні. Десь через 4 год відкрити кришку: якщо є приємний фруктовий солодкий запах – це свідчить про те, що все гаразд і відбувається ферментація. Якщо ще не пахне – потримати ще годинку. Але не перетримати: якщо запах стане кислуватим, то чай не буде сильно ароматним. Треба зловити момент, коли листя має максимальний аромат. Дуже гарно пахне – тоді викласти чай на деко, застелене пекарським папером, і сушити при 100 ОС (із привідкритими дверцятами) близько 2-3 год залежно від кількості чаю. Кілька разів під час сушіння перемішувати. Чай готовий, коли потемніє, а гранули стануть сухими (але не пересушіть!). Потім чай разом з папером покласти на столі і залишити ще на 2 тижні, один раз на кілька днів перемішувати. Виходить гранульований чай. Потім зберігати його у контейнерах або скляних банках.

Вишневий чай – найароматніший, має смак вишні і кісточок. Яблучний – має фруктовий аромат, грушевий – із солодкуватим смаком і фруктовим запахом. Малиновий – нагадує зелений чай і має кислинку, а смородиновий – має гарний аромат смородини.

Можна до гранульованого листяного чаю додати пелюстки висушених квітів (просто висушити їх окремо, а потім змішати).

Читайте також: