Травознай: Розчиняє холестерин, очищує судини, при ішемії та інсульті допомагає настоянка дурману. Рецепт

Настоянка дурману розчиняє холестерин і очищує судини, підсилює приплив крові до серця і мозку та має інші цілющі властивості.

— Народною медициною я захоплююся протягом сорока років. За цей час зібрав близько 18 тисяч рецептів від різних хвороб. Мій лист про лікування інсульту, інфаркту, а також про позбавлення від тромбів за допомогою настоянки дурману було опубліковано в одній із всеукраїнських газет. Після цього я отримав близько 700 листів з проханням докладніше написати про це лікування — мабуть, я порушив дуже злободенну тему, — розповідає травознай із села Анисів Чернігівського району Іван Федусь.

Перше враження
Федусь

Коли я потрапив на город, де господар та його дружина вирощують різноманітні сільськогосподарські культури і лікарські рослини, я  був вражений — стільки різнотрав’я я ще ніколи й ніде не бачив! І справді — це не просто город, а справжня скарбниця зібраних роками усіляких, і до того ж  рідкісних рослин.

Іван Степанович називав барвисті трави, а у мене перехоплювало дух, бо не думав ніколи, що на власному подвір’ї можна стільки цілющих рослин вирощувати.  А їх же не просто ростити. Це так, з першого погляду здається, що посіяв та й усе. Справжній господар добре знає, як треба за ними ретельно доглядати,  а то навіть і викохувати, бо рослини — це ж теж живі істоти!

— Оце бачите, — розповідає Іван Степанович, вказуючи на невеличкий зелений кущик, — так виглядає дурман. Ця дуже цілюща рослина ще у стадії росту, а коли зацвіте, то білі квіточки нагадують невеличкі сопілочки розміром до 5 сантиметрів. Дурман любить простір — йому треба щонайменше один метр навколо себе, щоб ніщо не заважало. У мене, як бачите, тут 30 соток землі, от і доводиться трохи їх потіснити, бо треба ж і буряків, і картопельки насадити — без цього в селі не проживеш.

Дурман цвіте

Дурман цвіте

Рослина чаклунів

— А що ж то за дурман такий, що ви більше на його властивостях акцентуєте увагу? — запитую у Івана Степановича.

Виявляється, ця рослина в основному «призначена» для лікування судинних захворювань, а в наш час, як зазначає Іван Федусь, це  дуже актуально. Настоянка  дурману розчиняє холестерин і очищує судини. Розчиняє згустки крові, які залишаються після інсульту в корі головного мозку, де лопнули судини. Очищаючи серцеві судини,  підсилює приплив крові до серця і, як наслідок, кисню. В результаті серцевий м’яз, отримуючи достатнє «харчування» та постачання кисню, перестає боліти, проходить ішемія серця.

Федусь (3)

Хто пролікувався цією настоянкою і проводить профілактичні курси, той на 99 відсотків застрахований від інфаркту, — запевняє знавець лікарських рослин. Під час лікування (один місяць) настоянкою  дурману не можна вживати спиртного, а тим, хто втрачав мову після інсульту, цієї заборони потрібно дотримуватись особливо суворо.

Іван Степанович розповідає, що рецептом з дурману ділиться вже понад 10 років. За цей час його замовляли в Угорщину, Болгарію, Росію, Прибалтику, і ще жодного разу ніхто не скаржився на побічні ефекти. Пригадує, як в одного хворого були три тромби в паху. Після двомісячного лікування цією настоянкою черговий медичний огляд у лікарні тромбозу не виявив. А лікарі ж під час  виписки з лікарні давали йому лише два тижні життя! Травник розповідає, що теж вживав 5 років цю настоянку, в основному, для очищення судин від холестеринових бляшок, а також проти інфаркту та інсульту.

Федусь (7)

Вже після відвідин Івана Степановича я потім у літературі прочитав, що з цією рослиною пов’язано безліч історій. В Іспанії, наприклад, дурман вважається рослиною чаклунів, бо якщо збільшити дозу настою, то ця рослина навіює на людей дивний сон, повний чарівних видінь.

Рецепт із дурману

Як стверджує Іван Степанович, для приготування настоянки треба 100 г насіння (сухого — лише 85 г, цієї норми треба точно дотримуватися, бо сама рослина отруйна), залити 0,5 л самогону або розведеного наполовину з водою медичного спирту і настояти, щоденно збовтуючи  15 днів. Зберігати настоянку слід у пляшці з темного скла або в шафі без доступу світла при кімнатній температурі, при цьому не проціджуючи і не викидаючи з пляшки насіння. Приймати треба по 25 крапель вранці натщесерце за 30 хвилин до їди, розчиняти в 50-100 міліграмах кип’яченої охолодженої води. Пити рівно місяць, не пропускаючи жодного дня. Травник радить занотувати день початку і день закінчення прийому настоянки. Повторити лікування через півроку, а затим для профілактики — через кожні 2 роки. Прийом відразу по 25 крапель не шкідливий. Варто знати, що вживання настоянки викликає спрагу, а тому необхідно пити якомога більше води.

Федусь (4)

Травник завжди зазначає, що в кожному випадку (винятків тут бути не може) треба обов’язково перед вживанням зілля із трав проконсультуватися з лікарем про те, чи можна вживати той чи інший настій, бо кожна людина потребує індивідуального підходу (можливо, через якісь інші побічні хвороби саме такі трав’яні настоянки не доцільно вживати).

А збирати насіння дурману, як радить Іван Степанович, слід тоді, коли він достиг. Плід рослини схожий на каштан в оболонці і теж із колючками. Коли він вже дозріває, то тріскається. Це означає, що насіння доспіло.  Сіяти дурман можна і навесні, і восени.  Однак восени на рослину нападає колорадський жук. То щоб захистити дурман від нього, треба на 2-3 см від землі стовбур рослини змастити вазеліном або будь-яким жиром. Зібране або висушене насіння зберігається три роки. А сама настоянка з насіння — два роки. Якщо залишилася якась частина невикористаною (100 грамів — 0,5 літра настоянки достатньо для трьох курсів лікування), то її можна втирати у хворі суглоби.

Іван Степанович запевняє, що настоянка дурману лікує не тільки судинні захворювання, у тому числі й ішемію серця, а й посилює потенцію.

Федусь (6)

— Дурманом можна вилікувати, — каже травник, — однак якщо на час лікування повністю відмовитесь від вживання спиртних напоїв. Бажано обмежити паління цигарок. Небажано також під час лікування настоянкою приймати інші лікарські препарати. Винятком можуть бути хіба що «Нітрогліцерин», «Валідол» і подібні медикаменти.

— А як же бути тим людям, котрі перенесли інсульт? Їм треба переходити з хімічних препаратів на настоянки? — запитав я у травника.

— У жодному разі такого не треба робити. Якщо сильний інсульт, то необхідно, щоб лікарі провели ефективну терапію, аби хоч трохи вивести людину з того тяжкого стану, а вже потім, місяців через два, можна приступити й до лікування настоянкою дурману, аби швидше відвести хворобу і не допустити ускладнення та рецидиву хвороби.

Є одне серйозне застереження для вживання настоянки  дурману. Її не можна вживати тим людям, у яких встановлена така очна хвороба, як глаукома.

Цілюща енциклопедія

У хаті військовий пенсіонер показав мені своєрідну енциклопедію, подібної я ще ніколи не бачив. Вона заввишки 15 сантиметрів, вага — 13 кілограмів. Це саморобний витвір на кшталт бази даних, де швидко можна знайти рецепт або практичну пораду майже від усіх хвороб. Створенню такої енциклопедії Іван Степанович присвятив не один рік. Чи не тому на його присадибній ділянці зеленіють лікувальні рослини,  деякі навіть дуже рідкісні.

— Он зі Львова приїжджали сюди за насінням синюхи, коли прочитали про деякі рослини, що ростуть у мене, — розповідає знавець рослинного світу. — Так я, зваживши, що таку далеку дорогу гості подолали, відкопав їм  корінець  цієї рослини.

— Якщо їхали до Вас аж зі Львова, то, мабуть, ця рослина має цілющу властивість? — запитав я в Івана Степановича.

— Звичайно. Корені синюхи містять корисні мікроелементи, органічні кислоти, ефірну й жирну олії, крохмаль. У народній медицині синюху використовують разом із валеріановим коренем як заспокійливий і протисудомний засіб при епілепсії та безсонні. Також вживають синюху у вигляді спиртового настою і як добре відхаркувальний засіб. Отже, вона має ефективну дію при бронхіті й туберкульозі. А витяжки з коренів синюхи у 8—10 разів активніші, ніж валеріани. Препарати синюхи призначають у випадку різних психічних і нервових хвороб. Дуже ефективні настої суміші трав із синюхою при виразковій хворобі шлунка.

Іван Степанович вказує на те, що синюха практично в Україні не росте. Здебільшого вона з’являється у Сибіру. Там її збирають і заготовляють. Цвіте вона в червні–липні, а плоди достигають аж наприкінці серпня — початку вересня.  Корені викопують із землі, коротко обрізують усі наземні частини і швидко обмивають холодною водою. Товсті кореневища розрізають уздовж.

Сушать на вільному повітрі або в приміщенні, що добре провітрюється. Запах синюхи дуже слабкий. На смак вона гіркувата.

В «арсеналі» травозная є всілякі настоянки: з чорнобривців — від розладу шлунка та очних хвороб, волоського горіха — проти виразки шлунка, ехінацеї пурпурової — для підвищення імунітету, каштана, що прочищає кровоносні судини, оману («девясил» — російська назва) та материнки — задля лікування нервових та серцевих хвороб і багато-багато іншого зілля.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook