Петрушка знімає почервоніння шкіри і набряклість, освітлює шкіру, освіжає її і тонізує. Петрушка має омолоджувальні властивості, так як оберігає шкіру від зморшок. Для проблемної шкіри петрушка незамінна – вона допомагає позбутися вугрів і запалень. Але особливо корисна петрушка для догляду за ніжною шкірою навколо очей.
Петрушка корисна при захворюваннях нирок, гастриті і виразковій хворобі, а також будь-яких запальних процесах і ослабленому зорі. Крім того, зелень петрушки володіє ще однією корисною властивістю – вона чудово відбілює зуби і зміцнює ясна.
Петрушка, безперечно, є найпоширенішою пряною травою в світі. Вона однаково часто використовується і в європейській, і в американській, і в африканській, і в східній кухнях і, звичайно, є незамінним інгредієнтом і ефектною прикрасою безлічі слов’янських страв. Петрушка особливо хороша в поєднанні зі свіжими і тушкованими овочами, рибою та м’ясом. Варто зазначити, що петрушка – одна з дуже небагатьох ароматних трав, яка не втрачає своїх якостей при тривалій тепловій обробці, а смак її при цьому тільки посилюється.
Лікування петрушкою
Сік петрушки – один із самих сильнодіючих, тому ніколи не слід пити більше 30-60 мл соку в чистому вигляді. Краще цю кількість змішати з морквяним, салатним, шпинатним соками. Сік петрушки має корисні властивості, необхідні для кисневого обміну і підтримки нормальної функції мозку, надниркових і щитовидних залоз. Його мікроелементи сприяють зміцненню кровоносних судин, особливо капілярів і артерій.
Сік петрушки – чудовий засіб при захворюваннях сечостатевої системи і каменях в організмі, при нефриті і при водянці. Він також ефективний при захворюваннях очей і системи зорового нерва, виразці рогівки ока, катаракті, кон’юнктивіті, офтальмії. Млявість зіниці на всіх стадіях лікується питтям сирого соку петрушки, змішаного з морквяним соком у співвідношенні 1:3, соком селери і цикорію.
Суміш соку петрушки з буряковим застосовується при болісних менструаціях. При регулярному вживанні, спазми зникають зовсім. Сік петрушки покращує дихання, серцеву діяльність. Але його не можна пити при запаленні нирок. Кількість соку петрушки на прийом повинна бути не більше однієї столової ложки.
При корі і скарлатині для скорочення часу протікання: 1 ст. ложку свіжих або сухих коренів (подрібнених) петрушки залити 1 склянкою окропу. Настояти, закутавши, 6-8 годин, процідити. Приймати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день за 30 хв до їжі.
При укусах комах, свіжозірваний лист петрушки розтерти до вологості і прикласти на місце укусу комахи. Міняти кілька разів на день.
При ударах: свіжий сік у вигляді компресів і примочок. Свіже листя петрушки прикладати при ударах, наривах, укусі бджіл. Міняти через 3-4 години.
Відвар петрушки (насіння, трави, листя або коріння) використовують при наривах, ударах, укусах комарів, ос і бджіл: 1 ст. ложку залити 1 склянкою гарячої води, кип’ятити 30-40 хв, охолодити, процідити через 3-4 шари марлі і довести об’єм до початкового. Приймати по 2 ст. ложки 3-4 рази на день до їжі. Більш концентрований препарат отримують при збільшенні сировини в 3-4 рази. У концентрованому вигляді його використовують як протипаразитний засіб.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!