В ході дослідження експерти спостерігали за реакцією учасників, які споживають каву щодня. В їх крові спостерігалося підвищення рівня глюкози, що говорить про ризик розвитку ожиріння і серцево-судинних захворювань. Це пов’язано з додаванням вершків і цукру в напій, не враховуючи інші компоненти.
Фахівці заявили: прийом кави навіть за 5-6 годин до сну здатний порушити нормальний цикл, а повна відмова від напою дозволить краще висипатися. Якщо перестати пити каву, організм втрачає частину таких натуральних стимуляторів як адреналін, допамін та інші гормони.
Разом з тим спостерігається підйом рівня аденозину, який відповідає за втому і спокій. Останнє часто викликає головний біль. За словами колишніх кавоманів, вони відчували депресію, тривожність, перепади настрою, млявість, безсоння, запаморочення і роздратування. Частина симптомів проходить після перших днів відмови від продукту, але деякі можуть тривати тиждень або два.
Для деяких людей кава сприяє моториці кишківника, стимулює роботу травної системи. Тож для них повна відмова від кави стала причиною закрепів і сповільнення метаболічних процесів.
Спершу після відмови від кави люди відчуватимуть слабкість та втому. Проте є й “плюси”: ви зможете краще висипатися за ніч та позбудетеся від безсоння.
Ще один “плюс”: кава негативно впливає на емаль зубів. Відмовившись від цього напою, у вас з’явиться можливість зберегти білосніжну посмішку і зменшити ризик утворення зубного каменю.
Є захворювання, від яких людей може захистити кава. Вона особливо корисна для людей, які схильні до різноманітних захворювань серцево-судинної системи. Користь спостерігається тільки в тих випадках, коли йдеться про дозоване споживання кавового напою.
Також дослідники з’ясували, що кава продовжує життя. Чотири чашки кави щодня на 64% знижують ризик ранньої смерті, три чашки – на 30%, а дві – на 22%.
З огляду на вищесказане, нескладно зробити висновок про те, що різко відмовлятися від кави не варто. Краще робити це поступово. Наприклад, для початку можна зменшити порцію кави вдвічі.