Духовність Сім'я

8 вересня – День ангела Наталії: все, що треба знати про це свято

Вважається, що Наталії мають веселу вдачу, люблять дітей та їм притаманне почуття справедливості.

8 вересня – день пам’яті Наталії Нікомидійської. Свята Наталія згадується разом з її чоловіком – святим Адріаном. Адріан і Наталія жили в Нікомидії Віфінській при імператорі Максиміані (305-311). Адріан був язичником, а Наталія – ​​таємною християнкою. Адріан був начальником судової палати Нікомідії і йому довелося узгоджувати вирок для християн. Адріан захотів дізнатися, заради чого християни так стpaждають і вони розповіли йому про віру в життя вічне і в божественну винагороду.

28-річний Адріан прийняв християнство і сам вписав себе в список заарештованих християн, яких готували до стpaти.

У день страти Наталія, злякавшись, що Адріан може похитнутися при вигляді стpaждань і смepті інших мyчеників, попросила кaтів почати стpaту з її чоловіка і сама поклала його ноги на ковадло, потім вона поклала його руку, від вiдсiкання якої він одразу ж пoмep.

Наталія таємно взяла руку чоловіка і сховала її. Максиміан, стpaтивши всіх християн в темниці, повелів спaлити тiла мyчеників. Але з волі Божої почалася сильна гроза, і багато хто з мyчителів були вбuті блискавкою.

Дощ погасив палаючу піч, і християни змогли вийняти з печі не пошкоджені вогнем тiла святих. Благочестивий християнин на ім’я Євсевій зібрав останки святих і привіз в місто Аргірополь поблизу Візантія. Наталя втекла з рукою Адріана в Аргірополь. Після прибуття в Аргірополь Наталія прийшла в храм з тiлами мyчеників і з’єднала руку Адріана з його тiлом і тут же помepла.

Незважаючи на безкpoвну кoнчину і те, що вона не піддалася тiлесним тopтурам, Наталя була зарахована до числа мyчеників за своє безмежне співчуття чоловікові і іншим мyченикам.

Цей день – початок збору вівса в багатьох регіонах. Тому її ще називають Наталією-овсяницею. Існує звичай варити на День Ангела Наталії кисіль з вівса і пекти з нього млинці. Крім того, це розпал робіт по збиранню врожаю.

Перший місяць осені традиційно вважався періодом весіль, тому багато молодят вибирають для свого одруження саме день Наталії 8 вересня.

Який характер у Наталі?

До речі, у носіїв імені як і у мyчениці Наталії за зовнішнім спокоєм ховається значний темперамент. Нерідко вона перетворюється в замкнуту людину, яка воліє приховувати свої емоції. Найчастіше, яку б маску не носила Наталія, за нею все одно ховається якщо і не хворобливе, то достатньо значиме самолюбство і чутливість.

Наталя – розумна, з природного кмітливістю і хитрістю жінка. Вміє знайти вихід з будь-якого положення, часто дуже неординарними методами. Рішуча, весела, при цьому жіночна і лірична.

Чоловіка вибирає собі сама – її обранець навіть не помітить, як опиниться одруженим. Однак він задоволений – з Наталею йому цікаво, він відчуває себе главою дому (хоча насправді це далеко не так) Наталія завжди підкреслює його значення в сім’ї як розумного, справедливого і доброго чоловіка і батька.

Похвала для Наталі є наймогутнішим стимулом у житті. Чоловікові необхідно частіше користуватися цією слабістю своєї дружини, і в той же час постаратися назавжди позбутися від звички робити зауваження й давати цінні вказівки по всяких дрібницях. Це дуже дратує Наталю, вибиває її із працездатного стану.

Наталя іноді доживає свій вік з дітьми і внуками, з якими у неї дружні стосунки, немов вона їх ровесниця.

Дата публікації: 08.09.2021 img Поділитися