Духовність Сім'я

17 квітня – Страсна п’ятниця. День великої скорботи…

Ось що не можна робити в цей день…

17 квітня 2020 року православний світ згадуватиме осудження Ісуса Христа синедріоном Понтієм Пілатом. Страсна п’ятниця – це день великої скорботи. Саме в п’ятницю Ісус добровільно віддав своє життя, щоб врятувати людство.

Велика п’ятниця – це найпісніший день, тому віряни взагалі не їдять або вживають тільки воду та хліб.

В цей день з вівтаря у храмі виносять плащаницю, яка зображує зняття Тіла Спасителя з кедрового хреста. Священнослужителі ведуть Велику Вечірню службу, на якій читають Євангеліє про муки, смерть та поховання Ісуса Христа.

Стихири починають співати й процесія виходить з храму несучи хрест та хоругви, а святі отці тримають плащаницю. Вони обходять навколо храму, що символізує похорон Ісуса Христа. Потім повертаються в священну обитель та кладуть плащаницю на стіл, який уособлює гріб Спасителя.

В страсні п’ятницю й суботу, всі віряни відвідують храм, щоб вклонитися плащаниці та Ісусу Хресту.

У Страсний тиждень, християни намагаються дотримуватися суворого посту, в знак шани Христових страждань за гріхи людські. В будь-який день тижня окрім п’ятниці, зранку священники сповідують та причащають парафіян. Хто за час посту не встиг цього зробити, обов’язково, повинні здійснити очищення до Великодня.

Джерело

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Містянам кошики не знадобляться: як будуть освячувати паску на Великдень

Як коронавірус з карантином “Паску” вкрали

Дата публікації: 16.04.2020 img Поділитися