Їжте інжир і худніть

Інжир принесе організму користь, адже у ньому безліч вітамінів. А ось як його правильно вживати...

Однак важливо дотримуватися рекомендованих порцій: надлишок приведе до підвищення калорійності раціону, завадить позбутися від зайвих кілограмів.

Худнути можна, вживаючи будь-які продукти, якщо витрата калорій перевищує споживання. Маса тіла може знижуватися не тільки при вживанні інжиру, але навіть в тих випадках, коли раціон складається з солодощів і випічки. В гіршу сторону однак може змінитися якість тіла: надлишок вуглеводів призведе до того, що схуднення буде відбуватися за рахунок м’язової маси. Зовсім відмовлятися від таких нутрієнтів не потрібно, але і замінювати інжиром або солодощами більшу частину раціону не варто.

Дієтологи рекомендують вживання плодів інжиру при схудненні. Важливо однак з’їдати не надто багато: загальна добова кількість інжиру не повинно перевищувати індивідуально рекомендованого. Важливо вписати отримані від з’їдених плодів калорії в добову калорійність; порахувати слід і білки, жири, вуглеводи. Була розроблена навіть спеціальна инжирная дієта; дотримуватися її краще, вживаючи свіжі плоди, але деякі люди воліють вживати сушений інжир для схуднення.

Фахівці рекомендують віддавати перевагу свіжим плодам, оскільки вони зберігають більшу кількість корисних речовин, допомагають знизити концентрацію глюкози в крові. Благотворно впливає регулярне вживання і на стан нервової системи: знижує ризик розвитку депресивних станів, рівень нервового напруження. Крім того, солодкий смак плодів допомагає уникнути зривів, свіжим або сухим фруктом можна замінити шкідливі магазинні десерти, містять занадто багато білого цукру, штучних добавок і жирів.

Особливості вживання інжиру під час схуднення

Інжир містить не тільки велика кількість мінералів, вітамінів і стимулюючої травлення клітковини. На 100 г м’якоті в свіжих плодах припадає приблизно 13,6 г вуглеводів, 0,7 г білка і 0,2 г жирів. Калорійність становить 82 ккал на 100 р.

Якщо з’їсти занадто багато, легко можна перевищити норму вживання вуглеводів.

Ще калорійніше висушені плоди: оскільки на воду в них припадає менший відсоток від загальної маси, у 100 г залишається більше вуглеводів; калорійність зростає в 5 разів. Важливо враховувати це, вписувати продукт в раціон так, щоб добова норма не була перевищена.

  • Якщо у людини розвинулося ожиріння, кількість з’їдається інжиру потрібно сильно знизити. Крім того, доведеться виключити фрукт зовсім, якщо крім нього в меню присутні навіть у невеликій кількості інші солодощі (особливо промислові).
  • Не варто вживати винну ягоду в їжу, якщо планується тривала подорож, перебування в транспорті: плоди мають легку послаблюючу дію, що може викликати незручності під час поїздок.
  • Обережність слід дотримувати при вживанні сушеного інжиру. Продукт заборонений при цукровому діабеті, захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту, запаленні підшлункової залози, подагрі і ниркової недостатності. Якщо даних немає протипоказань, весь організм буде оздоровлюватися при регулярному вживанні 1-2 плодів на добу.

Які продукти не можна їсти з інжиром

Шкоду організму завдають поєднання з виробами з білої муки, промисловими солодощами (тортами, тістечками, цукерками тощо), м’ясними напівфабрикатами, копченостями. Не рекомендується поєднувати з жирною їжею, смаженими, солоними стравами.

Які продукти можна їсти з інжиром

Можна корисні, натуральні за складом продукти: фрукти, овочі, ягоди, крупи і зернові культури, молочна продукція без добавок, нежирні сорти м’яса і риби, зелень. З напоїв на инжирной дієті краще всього підходить зелений чай, допускається вживання відварів лікарських рослин: ромашки, м’яти, меліси.

Існує велика кількість рецептів смачних і корисних страв, які дозволяється їсти людям, котрі худнуть.

Рекомендується попередньо проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб підібрати індивідуально.

Інжир і йогурт

Йогурти варто вибирати натуральні, білі. Варіанти з фруктовими або ягідними добавками містять дуже багато цукру білого, часто в них також додають штучні барвники та консерванти, які роблять продукцію шкідливою для здоров’я.

Слід взяти 3-4 попередньо замочених в прохолодній чистій воді плоду, очистити від неїстівної шкірки, подрібнити. Потім можна додати в йогурт шматочки і при бажанні подрібнити за допомогою блендера, щоб маса вийшла однорідною.

Можна є таке блюдо в якості перекусу, якщо людина дотримується правильного харчування.

Крім того, можна худнути за допомогою розвантажувального дня, протягом якого дозволяється з’їсти до 500 г свіжих плодів і випити до 1,5 л нежирного молочного продукту; загальна кількість слід ділити на 5-6 рівних прийомів їжі.

Інжир, курага, сенна, чорнослив

Вживання такої суміші протягом місяця допоможе знизити масу тіла на 5-7 кг однак Важливо враховувати сильні проносні властивості продуктів, не планувати на період прийому тривалих подорожей і поїздок. Всі компоненти беруть по 100 г, після чого з допомогою блендера подрібнюють до однорідності. Приймати слід по 1 ч. л. за півгодини перед сном. Зберігати готовий продукт у холодильнику.

Медом і інжир

Таку суміш рекомендують вживати не тільки тим, хто худне, але і бажають зміцнити імунну систему, тривалий час страждають від кашлю людям. 10 подрібнених свіжих плодів змішують зі 100 г квіткового меду. Суміш вживають по 1 ч. л. ввечері і вранці протягом 2-4 тижнів. Зберігати в холодильнику.

Інжир і лимоном

Для приготування корисного салату слід взяти 1 дрібну морква, по 3-4 плоду інжиру, чорносливу, 1 дрібну буряк, вичавити сік з половини лимона. Сухофрукти замочити на 1-2 години в прохолодній воді, після чого подрібнити блендером до стану пюре. Морква, буряк помити, почистити, натерти дрібної теркою.

Змішати всі компоненти і залити лимонним соком. Вживати регулярно, замінюючи інші салати.

Сир з інжиром

Для приготування потрібно взяти 1 пачку (200 г) сиру з невисокою жирністю і 2-4 плоду інжиру. Крім того, буде потрібно 0,5 апельсина або 1 мандарин. Плоди фігового дерева очистити від шкірки, подрібнити, додати до пропущеного через дрібне сито сиру, ретельно перемішати. Додати апельсинові або мандаринові часточки. Таким блюдом можна замінювати шкідливі солодощі.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook