Як захистити себе і рідних від грипу. Ці прості речі працюють найкраще

У сезон грипу час згадати про безпечні способи і натуральні засоби, які допоможуть зупинити поширення вірусу в будинку і не допустити зараження рідних. Як саме це зробити? Запам'ятовуйте і дійте

Якщо ви зробили усе можливе, щоб уникнути зараженням вірусом грипу на роботі, вдома також не варто знижувати пильність. Часто трапляється, хтось із рідних раптово хворіє без явного прояву симптомів. А вірус тим часом  швидко поширюється навколо.

Використання антибактеріальних мил, серветок та інших подібних засобів не ефективне. Протимікробні серветки не можуть повністю знищити бактерії, після першого протирання на поверхні знову з’являються патогени.

Побутові мийні засоби не лише дорогі, але й більшість із них містить близько 60 потенційно небезпечних хімічних речовин, здатних викликати астму, рак, репродуктивні порушення і порушення у роботі гормональної системи.

Існує й альтернатива — декілька безпечних прийомів із використанням натуральних засобів.

Обробка поверхонь, до яких часто торкаються

На твердих поверхнях вірус грипу може існувати до 8 годин, тому багато людей заражаються, торкаючись, наприклад, до дверних ручок, вмикачів світла, кранів і стільниць. Регулярно обробляйте їх натуральним розчином із розпилювальної пляшки. Змішайте 1 ст л оцту з 450 мл води. Після розпилення протріть, використовуючи одноразові паперові рушники. Не використовуйте губку: вона переносить мікроби з одного місця на інше.

Очищення кухонних дощок

Дерев’яні або пластикові дошки для нарізання — це розсадник мікробів. На них можуть жити не тільки харчові патогени, але й віруси грипу.

Пластикові дошки можна мити в посудомийній машині. А для очищення дерев’яної дошки використовуйте потужний натуральний засіб: занурте половину лимона у харчову соду і протріть ним поверхні. Після цього розпиліть на дошку розчин оцту із водою та висушіть паперовим рушником.

Дезінфекція меблів

Дерев’яні меблі можна очистити, використовуючи розчин із двох стаканів оливкової олії і соку одного лимона. Змішайте їх у розпилювальної пляшці і нанесіть. Витріть м’якою тканиною.

Миття посуду

Якщо у вашій раковині накопичилося багато посуду, обов’язково завантажте його в посудомийну машину і промийте у режимі дуже гарячої води. Це допоможе усунути мікроби. Якщо у вас немає машини, мийте посуд, використовуючи найгарячішу воду, яку можете витерпіти.

Дезінфекція девайсів

Стільникові телефони та пульти дистанційного управління — одні з найнебезпечніших речей у будинку, враховуючи кількість мікробів на їхній поверхні. Для їхнього очищення зробіть дезінфікуючі серветки, використовуючи оцет у поєднанні з іншими натуральними інгредієнтами. Для цього знадобиться: 1 скл., води, 1/4 скл. оцту, по 8 крапель ефірних олій чайного дерева, евкаліпта і лимона, порожній контейнер, 15–20 квадратів тканини (до прикладу, зі старої футболки).

Складіть шматки тканини в порожній контейнер. У окремій ємності змішайте воду, оцет і ефірні олії. Добре перемішайте. Налийте суміш поверх тканини в контейнер, щоб вона увібрала розчин. Через кілька хвилин серветки можна використовувати.

Прання постільної білизни

Під час хвороби людина проводить багато часу в ліжку, а це значить, що постіль потрібно прати часто і в максимально гарячій воді.

Прибирання туалету та ванної кімнати

Для дезінфекції туалету змішайте 2 ч л олії чайного дерева із 2 склянками води в пульверизаторі. Цю ж суміш можна використовувати для очищення душу та ванної.

Прибирання стола

На письмовому столі може бути у 400 разів більше бактерій, ніж на сидінні унітазу. Регулярно протирайте поверхню столу сумішшю оцту і води.

Дезінфекція дитячої кімнати

Якщо дитина захворіла, обов’язково здійсніть прибирання кімнати із застосуванням засобів, про які говорилося вище. Окрім того, усі предмети (іграшки у тому числі) обробіть сумішшю оцту з водою або домашніми серветками для дезінфекції. М’які іграшки краще випрати у машині та висушити на повітрі.

Зволоження повітря

Джеффрі Шаман із Колумбійського університету та його колеги, порівнявши 30-річні спостереження з медичними документами, виявили, що епідемії грипу майже завжди супроводжуються падінням вологості повітря. Кожного разу, як ви чхаєте або кашляєте, частинки з дихальних шляхів потрапляють у повітря. У вологому повітрі вони осідають, проте у сухому поділяються на більш дрібні та зависають у ньому на години або дні. Тобто, виходить, що взимку ми  дихаємо сумішшю з мертвих клітин, слизу та вірусів усіх, хто був у приміщенні останнім часом. Тому в боротьбі з вірусами грипу знадобиться зволожувач повітря.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook