Відпочинок Сім'я

Як не захворіти у літаку

Всім нам доводиться здійснювати далекі подорожі на громадському транспорті – в літаках, поїздах і міжміських автобусах. Одні їдуть у відрядження, інших чекає тиждень морського раю, треті відвідують родичів. У цій статті ви дізнаєтеся, як не підхопити інфекцію в транспорті і не зіпсувати всю поїздку хворобою.

Співробітники Національної академії наук США вирішили з’ясувати, які місця в літаку найбезпечніші. Для цього вони перевірили 10 трансконтинентальних рейсів.

Експерти з’ясували, що якщо людина, у якої ГРВІ чи грип, сидить через прохід від вас або на тому ж самому ряду, ризик захворіти вищий на 80%, ніж в звичайних випадках. Якщо хворий сидить на інших місцях, то ризик заразитися складає всього 3%.

Члени екіпажу, які страждають від респіраторних захворювань, також підвищують ризик зараження. В середньому, одна стюардеса, яка хворіє, може заразити чотирьох пасажирів в літаку.

Якщо ви помітили, що ваш сусід застуджений, попросіть бортпровідницю пересадити вас на два або три ряди подалі. Так ви зможете мінімізувати ризик зараження, – рекомендують дослідники.

Крім того, щоб поїздка або відпустка вдалися і не загнали замість пляжу в ліжко, дотримуйтесь при перельоті цих 10 правил:

  1. Не потрібно пити воду крана.
  2. Краще уникайте напоїв з льодом.
  3. Не використовуйте літакові пледи та подушки.
  4. Не торкайтеся зайвий раз до відкидного столику.
  5. Не купуйте місця в проході;
  6. Не нехтуйте вентиляцією над сидінням.
  7. Акуратно користуйтеся туалетною кімнатою.
  8. Використовуйте краплі для носа для освіження слизової.
  9. Не зберігайте свої речі в кишені на спинці крісла;
  10. Вживайте достатню кількість води.

Джерело

Дата публікації: 29.05.2019 img Поділитися